Що робити, якщо в автомобілі відмовили гальма

Автор: Міхєєнко Наталія

Влітку збільшується кількість скарг автомобілістів на відмову гальмівної системи. Якщо вона виходить з ладу, то це є прямою загрозою безпеці і водія, і оточуючих. Що робити, коли педаль гальма не реагує? Головне, не панікувати і спробувати зупинити машину за допомогою інших способів. Автомобільний портал Autonews.ua підкаже, як реагувати в такій ситуації.

Що робити, якщо в автомобілі відмовили гальма  - today.ua
Фото: autonews.ua
  • Не панікуйте. Якщо ви відчули, що відмовили гальма, залишайтеся холоднокровним. Досвідчені автомобілісти радять не панікувати. У ваших силах впоратися з такою ситуацією. Увімкніть аварійну сигналізацію, не робіть різкі маневри, не треба глушити мотор (це дуже важливий момент, так як у сучасних авто в цьому випадку заблокується підсилювач керм, авто стане некерованим).
  • Продавіть педаль гальма. Гальма перестали слухатися? Тоді кілька разів продавіть педаль гальма. Можливо, це допоможе.
  • Гальмуйте двигуном. При гальмуванні двигуном передача знижується одна за одною, поступово. Педаль зчеплення повинна бути вичавлена мінімальний час. Якщо у «автомата» немає можливості перейти в ручний режим, то просто заберіть ногу з педалі газу.
  • Плавне використання стоянкового гальма. Врахуйте, що при використанні ручного гальма задні колеса можуть заблокуватися. Зрозуміло, що з цього випливає: ваше авто просто розгорне. Тому робіть все поступово.
  • Бордюр і замет на узбіччі. Досвідчені автомобілісти рекомендують при відмові гальм в літні місяці «притертися» до бордюру, а взимку — до замету на узбіччі. Метод досить ефективний, якщо, звичайно, ви володієте «сталевими» нервами.

І запам'ятайте, що такі заходи вживаються тільки в екстрених випадках.  Водіям радять проходити курси екстремального і контраварійного водіння.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Автовласникам також слід приділяти пильну увагу системі охолодження автомобіля. Якщо авто перегрівається, то збільшується ризик поломки. Тому потрібно регулярно промивати систему охолодження двигуна. Автовиробники також рекомендують проводити процедуру промивання і зміни антифризу не рідше, ніж одного разу у два роки. Про те, що прийшов час це зробити, можна зрозуміти з того, що шкала температурного датчика починає часто перевалювати за червону позначку.

Раніше Today.ua писав, як заощадити на паливі та не нашкодити двигуну.

Популярні зараз

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS