Картопля - найпопулярніший продукт в раціон багатьох українців. Він містить велику кількість корисних вітамінів і мікроелементів, які необхідні вашому організму щодня. До складу картоплі входить незамінна для людини аскорбінова кислота (вітамін С), вітаміни групи В і велика кількість калію. Однак, чи можна їсти картоплю кожен день, і для кого цей овоч виявляється шкідливим? Про це ми вам і розповімо.
Користь картоплі для організму
Безперечно, картоплю не лише смачний продукт, але і корисний. З'їдаючи одну картоплю, ви отримуєте 45% від добової дози вітаміну С. Також цей продукт багатий фосфором, магнієм, кальцієм, натрієм, залізом, марганцем, бором і цинком.
Картопля має велику поживну цінність. Крохмаль з картоплі, переварюючись в організмі, перетворюється в глюкозу. В процесі окислення глюкози виділяється енергія, яка і дає людині сили.
У картоплі міститься велика кількість білків і вуглеводів. Тому картопля швидко вгамує почуття голоду і наситить організм. Не варто боятися погладшати від вживання цього овоча. Якщо ви їсте варену картоплю, та ще й у невеликих кількостях, то ви ще й схуднете. А якщо вживаєте у великій кількості смажену картоплю і картоплю фрі, то тоді ви, звичайно, наберете зайву вагу.
Крім того, картопля покращує стан шкіри і допомагає відновитися після депресії і стресу.
Кому не можна їсти картоплю кожен день
Вживання картоплі слід в першу чергу контролювати діабетикам, бо цей продукт має високий глікемічний індекс. Що цікаво, в холодній картоплі рівень цукру нижче, ніж у гарячій.
Важливо знати, що в недозрілій і позеленілій картоплі міститься багато отруйної речовини соланіну, рівень якого навіть під час приготування не знижується. Тому не рекомендується їсти позеленілі і старі бульби. Принаймні, таку картоплю потрібно добре чистити.
Якщо ви не страждаєте ожирінням, і при цьому активно займаєтеся спортом, тоді можете не відмовляти собі в задоволенні їсти варену картоплю кожного дня. При цьому ваш раціон повинен обов'язково бути наповнений іншими корисними продуктами. Адже будь-яка монодієта не є повноцінною.
Раніше повідомлялося, яка може бути користь від щоденного вживання бананів.