Що станеться з організмом, якщо їсти банани щодня

Банан — один з найкорисніших фруктів, який містить велику кількість заліза, калію, кальцію і вітамінів групи В. Наявність бананів в раціоні налагоджує роботу нервової системи і дарує багато енергії. Цей продукт допомагає боротися з сезонною депресією і поганим настроєм, так як містить такі амінокислоти як серотонін, тирамін і допамін. Чи можна вживати банани щодня, і кому цей фрукт протипоказаний?

Що станеться з організмом, якщо їсти банани щодня  - today.ua

Користь бананів для організму

Банани корисні і дітям, і дорослим. Їх можна їсти окремо, і поєднувати з іншими продуктами. Коли ми їмо банани, то отримуємо хорошу дозу вітамінів C, E і B6, який відповідає за підтримання рівня глюкози в крові. Залізо, що міститься в бананах, контролює рівень гемоглобіну, а калій і магній позитивно впливають на стан серцево-судинної системи, живлячи і насичуючи киснем клітини мозку. Ті люди, які кидають курити, додають у свій раціон більше бананів, адже вони здатні боротися із залежністю за рахунок тих же калію і магнію.

Що станеться з організмом, якщо їсти банани щодня

Клітковина у складі бананів допомагає усунути порушення у функціонуванні системи ШКТ. При відновленні після уражень травного тракту медики виписують пацієнтам банани.

Банани містять натуральні цукри, що робить цей фрукт джерелом швидкої енергії. При підвищеній стомлюваності і високих фізичних та інтелектуальних навантаженнях банани можна їсти щодня.

Крім того, банани корисні для здоров'я і краси шкіри, нерідко їх м'якоть використовують в якості основи для живильних масок.

Кому не можна їсти банани щодня

У деяких випадках банани, незважаючи на всю свою корисність, протипоказані до вживання. Це в першу чергу стосується людей із зайвою вагою, адже банани досить висококалорійний продукт.

За рахунок того, що банани сприяють згущенню крові, їх не рекомендується вживати людям з варикозним розширенням вен, проблемами з ерекцією, хворим з тромбофлебітом, ішемічною хворобою серця і всіх інших, у кого підвищене згортання крові.

Банани можуть стати причиною здуття живота, а тому людям з синдромом роздратованого кишечника варто обмежити їх вживання в раціоні.

Як правильно вживати банани

Банани корисніше за все їсти через годину після прийому їжі. Безпосередньо натщесерце, перед обідом або вечерею цей фрукт вживати не рекомендується. Може з'явитися відчуття тяжкості і здуття живота.

У складі банану є природний гормон – мелатонін, який впливає на цикли пробудження і сну. Тому для міцного відпочинку за кілька годин до сну можна спокійно з'їсти один банан.

Раніше повідомлялося, як вибрати в магазині "правильні" банани, які принесуть користь вашому організму.

ДЖЕРЕЛОtelegraf.com.ua