СБУ підтвердила виведення з ОРДЛО колишньої учасниці НЗФ з позивним “Ветерок“

У Службі безпеки України підтвердили факт виведення на підконтрольну Україні територію учасниці незаконних збройних формувань Світлани Дрюк (позивний "Ветерок"). Про це повідомляє прес-центр СБУ.

СБУ підтвердила виведення з ОРДЛО колишньої учасниці НЗФ з позивним “Ветерок“ - today.ua

Відомо, що Дрюк була "начальницею штабу танкового батальйону 11 ОМСП 1 АК НМ ДНР".

"Перехід став завершальним етапом тривалої операції контррозвідки СБУ, внаслідок якої отримано цінного очевидця російської військової агресії в Україні, а також важливі матеріали щодо керівної ролі кадрових офіцерів ЗС РФ і співробітників російських спецслужб в організації терористичній діяльності на Донбасі", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що також СБУ отримала додаткову інформацію про організаційно-штатну структуру та укомплектованість підрозділів бойовиків на Донбасі, про кількісний склад військової техніки і бойові позиції, місця зберігання паливно-мастильних матеріалів, боєприпасів та важкого озброєння, яке постійно надходить з РФ.

"Фактично вся операція відбувалася в умовах жорсткого контррозвідувального режиму ФСБ РФ на тимчасово окупованій території, у зв’язку з чим вимагала від співробітників СБУ безпрецедентного рівня конспірації та майстерності в умовах високого психологічного навантаження", - додали в СБУ.

За словами очільника Служби безпеки України Василя Грицака, ця операція була "змаганням інтелекту і професіоналізму між російськими та українськими спецслужбами", а отриманий результат став черговим доказом російської збройної агресії".

Раніше повідомлялось, що командир єдиного у "ДНР" жіночого танкового екіпажу, 40-річна Світлана Дрюк з позивним "Ветерок", про яку російська пропаганда навіть зняла епічне кіно "Ополченочка", працювала на українську контррозвідку, допомогла знищити під Торезом вісім російських танків Т-72б3 та, врешті-решт, перейшла на бік України.