Президент Володимир Зеленський сподівається, що з понеділка, 27 липня, на Донбасі зовсім перестануть стріляти. Запорукою цього має стати угода про припинення вогню. Ця угода гарантує, що з 27 липня на Донбасі повинен настати режим тиші на необмежений час. Про це домовилися 22 червня учасники переговорної групи в Мінську у ході засідання, яке проходило онлайн.
"У нас дійсно багато професіоналів, які перебувають в постійних переговорах у форматі засідання ТКГ і які домовилися про дуже серйозний крок для всієї нашої країни – стале припинення вогню", - цитують у прес-релізі інформацію від президента, яку він повідомив ЗМІ під час його робочої поїздки на Донбас.
Для того, щоб надати документу максимальний статус, його повинні підписати всі лідери Нормандської четвірки: Еммануель Макрон, Ангела Меркель, Володимир Путін і, звичайно, сам Володимир Зеленський.
"Вірю в те, що всі сторони – Україна, Франція, Німеччина і РФ підпишуть, і з 27 числа, вірю, що може настати мить, коли буде стале припинення вогню", - висловив упевненість український президент.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Угода, зокрема, містить заборону на всі види наступальних операцій, на розвідку і стрілянину, включаючи й роботу снайперів. Тих, хто безпідставно порушить режим тиші, притягуватимуть до дисциплінарної відповідальності.
При цьому Володимир Зеленський додав, що за українськими військовими залишається право на вогонь у відповідь - у випадку, якщо бойовики першими порушать режим перемир'я і затіють стрілянину по позиціях наших військових.
Тим часом, Росія наполягатиме на тому, щоб угода спочатку було підписано Україною і так званими ЛДНР. Тільки після цього президент РФ згоден поставити свій підпис під угодою, пише Telegram-канал "Легітимний", посилаючись на інсайдерську інформацію з Кремля. Мовляв, Росія згодна лише на таку формулу. А варіант, який запропонований Зеленським, нібито побічно вказує на те, що РФ є однією зі сторін конфлікту, чого Кремль рішуче не хоче визнавати.
Нагадаємо, нардеп Галина Третьякова, яка зажила скандальної популярності після заяви про "дітей низької якості", не так давно відзначилася іншою спірною заявою. Вона вважає, що родичів українських військових, які вважаються зниклими безвісти на Донбасі, потрібно позбавити соціальних виплат.