“Винахід року“: українець намагався шахраювати на теоретичному іспиті на водійські “права“

Автор: Максимов Віталій

У сервісному центрі МВС у Вінниці викрили місцевого жителя, який намагався скласти теоретичний іспит на отримання посвідчення водія за допомогою мікрокамери, мікрофону, повербанку та мікронавушника. Про це повідомила прес-служба Головного сервісного центру МВС України.

“Винахід року“: українець намагався шахраювати на теоретичному іспиті на водійські “права“ - today.ua

За даними Головного сервісного центру МВС, під час складання теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія адміністратор звернув увагу на одного з кандидатів, чия поведінка видалася йому підозрілою.

Коли адміністратор підійшов до підозрілого кандидата, виявилося, що той відповідав на запитання по комп'ютеру за допомогою гаджетів. Зокрема, у кандидата у водії виявили мікрокамеру, мікрофон, повербанк та мікронавушник.

Молода людина прикріпила мікрокамеру, мікрофон і повербанк до тіла, а мікронавушник вставила у вухо. Правильні відповіді на питання теоретичного іспиту чоловік отримував від свого приятеля, який знаходився поза межами класу для теоретичного іспиту.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

У Пенсійному фонді зробили заяву щодо підвищення пенсій у 2024 році

Всім українцям передбачили легальну відстрочку від мобілізації на два місяці

Цьому кандидату у водії запропонували написати пояснення для поліції. Яке йому загрожує покарання – не повідомляється. Можливо, у його діях є ознаки адміністративного правопорушення.

Метод використання мікрофона під час складання іспиту далеко не новий. Багато хто з нас пам'ятає подібний епізод в одному з кінофільмів кінорежисера Леоніда Гайдая. Але в даному випадку мешканець Вінниці пішов далі – він використовував більше гаджетів.

“Винахід року“: українець намагався шахраювати на теоретичному іспиті на водійські “права“

Чому житель Вінниці пішов на такі хитрощі замість того, щоби просто вивчити теорію – не відомо. Можливо, він хотів підстрахуватися?

Слід зазначити, що Вінницька область стала однією з перших областей в Україні, в якій з червня 2023 року посилили контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. До класів для теоретичного іспиту на Вінниччині тепер пускають після автоматичного розпізнавання обличчя. У класах встановили по чотири відеокамери, які контролюють усе приміщення. Ведеться і аудіозапис теоретичного іспиту.

У автомобілях для практичного іспиту має бути вставлене спеціальне обладнання, яке записує на відео всі рухи ніг та рук кандидата й екзаменатора. Також ведеться і аудіозапис.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія на даний момент посилили ще в кількох областях. Очікується, що до кінця 2023 року ці нововведення будуть запроваджені у всіх областях України.

Раніше стало відомо, що співробітників автошкіл штрафуватимуть за погану підготовку водіїв.