В Україні штрафуватимуть за погану підготовку водіїв

Автор: Максимов Віталій

В Україні набрав чинності закон, який передбачає адміністративне покарання (штраф) за порушення при підготовці водіїв в автошколах та за порушення під час складання іспитів у сервісних центрах МВС. Сьогодні ми розповімо, у яких випадках і кого штрафуватимуть.

В Україні штрафуватимуть за погану підготовку водіїв - today.ua

Співробітників автошкіл за порушення під час підготовки водіїв тепер штрафуватимуть на суму від 8 500 гривень до 13 600 гривень. Йдеться про адміністративні, а не про кримінальні правопорушення.

До таких порушень належить підготовка водіїв особою, яка не має відповідного чинного документа спеціаліста; допуск до практичного іспиту осіб, які не склали теоретичний іспит; проведення практичної підготовки водіїв з використанням автомобіля, обладнаного з порушенням правил дорожнього руху, або особою, яку позбавили посвідчення водія.

Якщо співробітник територіального сервісного центру МВС порушить порядок складання іспитів на отримання посвідчення водія або порушить порядок видачі посвідчення водія, то його оштрафують на суму від 17 000 гривень до 34 000 гривень. Якщо ж протягом одного року таке правопорушення буде вчинено повторно, то тоді штраф становитиме від 34 000 гривень до 51 000 гривень з усуненням від роботи на 1 рік.

Популярні зараз

В Україні продають дешеві смарт-квартири: як виглядає житло за 10 000 доларів

Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“

В Україні у водіїв тепер частіше будуть перевіряти “автоцивілку“

В Україні розпочався продаж нової Skoda Octavia

У цьому випадку йдеться лише про порушення адміністративного характеру. Якщо є склад порушення Кримінального кодексу України, тоді фігурантів притягатимуть до кримінальної відповідальності.

В Україні штрафуватимуть за погану підготовку водіїв

Крім того, новий закон передбачає штраф співробітникам територіальних сервісних центрів МВС, які порушують порядок державної акредитації автошкіл та порушують порядок атестації їхніх спеціалістів. Штраф у цьому випадку становитиме від 8 500 гривень до 17 000 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ці нововведення необхідні для того, щоб до мінімуму знизити корупцію та порушення при отриманні посвідчення водія. Це, зрештою, має допомогти знизити кількість ДТП на українських дорогах. Нагадаємо, що під час війни з російськими окупантами в Україні збільшилася кількість ДТП та кількість людей, які в них гинуть. Так, у І півріччі 2023 року в Україні порівняно з аналогічним періодом 2022 року на 15,3% збільшилась кількість людей, які загинули у ДТП, та на 43% збільшилася кількість людей, які у них отримали травми різного ступеня тяжкості.

Нагадаємо, тепер кандидати у водії мають 30 днів на отримання копії відео зі свого теоретичного чи практичного іспиту.