Військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за Нагірний Карабах може обіцяти певні перспективи для України. За третій день війни між колишніми двома союзними республіками така думка виникала вже не раз. У черговий раз її озвучив у коментарі виданню vgolos міжнародний експерт Ігор Тишкевич.
Так ось, він вважає, що ситуація, що склалася навколо Нагірного Карабаху, може мати для України не такі вже й погані наслідки. Вона може змінити баланс сил на Кавказі, де традиційно були сильні позиції Росії. Незважаючи на майже три десятиліття, що минули з моменту розпаду СРСР, роль "старшого брата" в особі РФ тут усе ж була відчутна. Москві, як і раніше, вдавалося зібрати у себе в Кремлі за одним столом і вірменського, і азербайджанського лідерів. Та схоже, що епоха протекторату Москви там закінчується.
Некерований Ільхам Алієв повністю вийшов з-під контролю і відкрито демонструє "любов і злагоду" з Ердоганом. Правда, Нікол Пашинян все ще йде в одній зв'язці з РФ, сподіваючись на військову допомогу його республіці, як це передбачено договором між ними. Та все ж вплив Росії у цьому регіоні очевидно ослаб.
"Ескалація конфлікту, звичайно, може активізувати Туреччину на інших майданчиках, де перетинаються її інтереси з РФ - це басейн Чорного моря, підтримка кримськотатарського населення. Також це відкриває можливості для роботи української дипломатії на турецькому та азербайджанському напрямках. Крім того, слід зауважити, що сьогодні вплив Росії на регіон з кожним роком слабшає. І це також можливості для нової української політики ", - поділився думкою експерт.
Популярні зараз
Кроті того, він згадав про таку міжнародну організацію, як ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова. Тишкевич назвав її "напівмертвою".
"Відповідно, нинішня ситуація - це можливість для України вести свою гру, принаймні - спробувати реанімувати ГУАМ за підтримки тієї ж Туреччини", - заявив Тишкевич.
З його думкою важко не погодитися. Хоча шкала цинізму деяких експертів і політиків деколи перевершує мислимі межі.
Нагадаємо, поки український МЗС (напевно, на щастя) дотримується нейтральної позиції. Українські дипломати закликали дві конфліктуючі сторони сідати за стіл переговорів і домовлятися мирним шляхом.