Військовий конфлікт між Вірменією і Азербайджаном може бути на руку Україні, - думка експерта

Автор: Марченко Любов

Військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за Нагірний Карабах може обіцяти певні перспективи для України. За третій день війни між колишніми двома союзними республіками така думка виникала вже не раз. У черговий раз її озвучив у коментарі виданню vgolos міжнародний експерт Ігор Тишкевич.

Військовий конфлікт між Вірменією і Азербайджаном може бути на руку Україні, - думка експерта - today.ua

Так ось, він вважає, що ситуація, що склалася навколо Нагірного Карабаху, може мати для України не такі вже й погані наслідки. Вона може змінити баланс сил на Кавказі, де традиційно були сильні позиції Росії. Незважаючи на майже три десятиліття, що минули з моменту розпаду СРСР, роль "старшого брата" в особі РФ тут усе ж була відчутна. Москві, як і раніше, вдавалося зібрати у себе в Кремлі за одним столом і вірменського, і азербайджанського лідерів. Та схоже, що епоха протекторату Москви там закінчується.

Військовий конфлікт між Вірменією і Азербайджаном може бути на руку Україні, - думка експерта Некерований Ільхам Алієв повністю вийшов з-під контролю і відкрито демонструє "любов і злагоду" з Ердоганом. Правда, Нікол Пашинян все ще йде в одній зв'язці з РФ, сподіваючись на військову допомогу його республіці, як це передбачено договором між ними. Та все ж вплив Росії у цьому регіоні очевидно ослаб.

"Ескалація конфлікту, звичайно, може активізувати Туреччину на інших майданчиках, де перетинаються її інтереси з РФ - це басейн Чорного моря, підтримка кримськотатарського населення. Також це відкриває можливості для роботи української дипломатії на турецькому та азербайджанському напрямках. Крім того, слід зауважити, що сьогодні вплив Росії на регіон з кожним роком слабшає. І це також можливості для нової української політики ", - поділився думкою експерт.

Популярні зараз

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Кроті того, він згадав про таку міжнародну організацію, як ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова. Тишкевич назвав її "напівмертвою".

"Відповідно, нинішня ситуація - це можливість для України вести свою гру, принаймні - спробувати реанімувати ГУАМ за підтримки тієї ж Туреччини", - заявив Тишкевич.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З його думкою важко не погодитися. Хоча шкала цинізму деяких експертів і політиків деколи перевершує мислимі межі.

Нагадаємо, поки український МЗС (напевно, на щастя) дотримується нейтральної позиції. Українські дипломати закликали дві конфліктуючі сторони сідати за стіл переговорів і домовлятися мирним шляхом.

Головне