В Україні знову перевірять усіх непридатних до військової служби, які отримали “білий квиток“ після початку війни

В Україні перевірено понад 200 військово-лікарських комісій. При цьому з'ясовано, що у багатьох ВЛК діяли масштабні корупційні схеми. Довідки про непридатність до військової служби продавалися лікарями цих комісій разом зі співробітниками ТЦК за десятки тисяч доларів. Тому вирішено перевірити всіх "білобілетників", визнаних непридатними до служби після 24 лютого 2022 року.

В Україні знову перевірять усіх непридатних до військової служби, які отримали “білий квиток“ після початку війни - today.ua

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Члени ВЛК разом із корупціонерами з ТЦК налагодили масову торгівлю "білими квитками". Наприклад, в одному з ТЦК на Вінниччині, щоб отримати висновок про непридатність до військової служби з правом виїзду за кордон, потрібно було заплатити 10 тисяч доларів.

Отже тепер ухвалено рішення про перевірку всіх непридатних до служби, які отримали такі висновки медиків після початку війни.

"Більшість кримінальних справ уже заведено. Акцент на перегляд на ті комісії військово-лікарські, та й центри комплектування, в яких були виявлені такі питання і визначимо заклади охорони здоров'я, де був найбільший відсоток непридатних", - пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

В Україні знову перевірять усіх непридатних до військової служби, які отримали “білий квиток“ після початку війни

Щоправда, експерти вважають, що зробити це буде непросто. Адже треба буде в стислий термін організувати перевірку десятків тисяч рішень ВВК. При цьому треба наново обстежити людей, яким вдалося отримати обмеження від служби в армії.

До того ж незрозуміло, як можна буде повернути з-за кордону всіх, хто виїхав туди з моменту початку війни із "білим квитком". Адже лише за даними Польської прикордонної служби, з 24 лютого 2022 року до Польщі з України в'їхали 80 тисяч українських чоловіків призовного віку, які назад до України не повернулися.

Нагадаємо, в Україні хочуть скасувати категорію "обмежено придатних" до військової служби. Залишаться лише "придатні" та "непридатні".

ДЖЕРЕЛОtsn.ua