В Україні не буде обмежено придатних до військової служби: вони також підлягатимуть мобілізації

В Україні пропонують скасувати таку категорію військовозобов'язаних, як обмежено придатні. Залишаться тільки придатні і не придатні. А що стосується проміжної категорії, то її не буде. Водночас, усі чоловіки, що були раніше визнані обмежено придатними, підлягатимуть мобілізації і служитимуть у ЗСУ.

В Україні не буде обмежено придатних до військової служби: вони також підлягатимуть мобілізації - today.ua

Таку новацію озвучив в ефірі телемарафону омбудсмен Дмитро Лубінець. Наразі це лише його пропозиція, і такого рішення ще немає, та ймовірно, воно з'явиться зі дня на день.

У такому разі армійській службі не підлягатимуть лише ті, хто реально належить до маломобільних груп, і кому стан здоров'я абсолютно не дозволяє нести військову службу. Усі решта служитимуть.

Водночас, усіх непридатних до військової служби заново перевірять, аби виявити тих, хто "купив" собі цей статус, а насправді цілком здоровий і здатний до виконання бойових завдань.

"Ми зафіксували дуже багато випадків, коли через корупційну складову було видано довідки громадянам, які не мають недоліків, не мають проблем зі здоров’ям, як "непридатні", а громадянам України, які мають відкриті проблеми зі здоров’ям, є багаторічні діагнози, їм видали ці довідки "обмежено придатні", — заяви Дмитро Лубінець.

В Україні не буде обмежено придатних до військової служби: вони також підлягатимуть мобілізації

Отже, це питання буде врегульовано вже найближчим часом, каже омбудсмен. Він також повідомив, що вже направив рекомендацію в РНБО щодо скасування категорії обмежено придатних військозобов'язаних громадян. Мають залишитися тільки придатні і непридатні. Щодо останніх, то до них віднесуть чоловіків, які мають захворювання, що роблять їх цілком не придатними до служби навіть у тилу. А решта, на думку омбудсмена, можуть і мають служити.

На думку Лубінця, навіть якщо теперішні обмежено придатні громадяни не можуть виконувати бойових завдань безпосередньо на лінії зіткнення, то вони можуть служити в штабах, у ракетних військах або працювати в IT-галузі на потреби армії.

Що стосується процедури надання тому чи іншому громадянину статусу придатного і не придатного до військової служби, то вона має бути повністю оцифрованою і прозорою, переконаний Валерій Лубінець.

Нагадаємо, в Україні скоротили список захворювань, з якими чоловіки не підлягають мобілізації.

ДЖЕРЕЛОtelegraf.com.ua