Всі незаконно отримані від держави субсидії і соцвиплати громадянам України доведеться повернути державі. Про це говорилося і раніше, однак прецедентів таких мало, бо в законі був один момент, який гальмував цей процес. Тепер же цю перешкоду на шляху повернення державних грошей мають намір усунути, інформує segodnya.
Йдеться про законопроект №3551, який зареєстрований у Верховній Раді. Він залишає механізм стягнення незаконно отриманих виплат майже незмінним. За одним винятком, який змінює все: цим законопроектом передбачено скасування судового збору для місцевих органів самоврядування.
Раніше, аби стягнути незаконно отримані гроші, вони мали звернутися до суду і заплатити судовий збір у розмірі 2102 гривні. Тому вони робили це рідко, адже у бюджетників, як правило, немає навіть статті, яка передбачала би судові витрати. Тепер же їм нічого платити не потрібно. Отже, слід очікувати, що як тільки проголосують за цей законопроект, місцева виконавча влада завалить суди позовами до незаконних отримувачів соцвиплат.
Шукатимуть їх у три етапи:
1)Превентивна верифікація – коли людина звертається за допомогою. На цьому етапі відразу багато відсіються.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
2)Поточна верифікація – буде здійснюватися в процесі призначення допомоги. Там теж може дещо спливти.
Однак ці два етапи не пов'язані з поверненням незаконно отриманих грошей. Їх просто відразу не дадуть. А ось третій етап пов'язаний з перевіркою того, що вже дали.
3)Ретроспективна верифікація – після того, як виплати були отримані.
Якщо після цих трьох етапів виникла підозра, що гроші були одержані незаконно, таких клієнтів ще раз ретельно перевіряють. І вже тоді вирішують, чи вони мають повернути ці гроші. Боржникам надсилають вимогу, щоби ті повернули незаконно одержані гроші. Якщо ті не погоджуються, то можуть подати зустрічний позов. Але, як правило, це справа завідомо програшна, тому що перевірочне сито навряд чи затримає не винного. Там уже точно щось не було вказано: або була не задекларована нерухомість, або транспорт, або зробили покупку на суму понад 50 тисяч гривень.
Щодо того, скільком реципієнтам, можливо, доведеться повертати незаконно отриману допомогу, свідчать минулорічні цифри. Так от: у минулому році з 24,5 млн пільговиків, перевірених Мінфіном, питання виникли по 12,9 млн одержувачів, тобто по кожному другому.
Нагадаємо, Кабмін має намір повністю монетизувати отримання субсидій. Людям будуть виплачувати допомогу на оплату комунальних послуг тільки "живими" грошима.