В Україні поліцейські продовжують порушення, незаконно штрафуючи водіїв

Автор: Максимов Віталій

Рапорт співробітника поліції не може бути однозначним доказом порушення водієм ПДР. Такого рішення у справі №607/5610/23 дійшов Восьмий апеляційний суд.

В Україні поліцейські продовжують порушення, незаконно штрафуючи водіїв - today.ua

У березні 2023 року у Тернополі патрульні поліцейські оштрафували водія автомобіля Renault Sandero по ч. 1 ст. 122 КУпАП за те, що він нібито проїхав кругове перехрестя у протилежному напрямку. Штраф становив 340 гривень.

Штраф невеликий, але водій все ж таки вирішив його оскаржити в суді. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову. Справа зрештою потрапила до Восьмого апеляційного суду.

Колегія суддів Восьмого апеляційного суду не взяла до уваги рапорт співробітника поліції, який склав адміністративний протокол. Також не зважили на його пояснення. Причина – він є зацікавленою особою під час розгляду цієї справи.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

При цьому рапорт поліцейського не є однозначним доказом порушення водієм правил дорожнього руху.

Крім того, з відеозапису з нагрудної камери патрульного поліцейського не можна зробити однозначного висновку про те, що водій автомобіля Renault Sandero проїхав кругове перехрестя в протилежному напрямку.

В Україні поліцейські продовжують порушення, незаконно штрафуючи водіїв

Представники поліції звернули увагу на те, що водій на місці події визнав себе винним у порушенні правил дорожнього руху. Але, на думку колегій суддів, це не може бути достатнім доказом правомірності складання адміністративного протоколу і не звільняє поліцейських від доказування його правомірності.

У результаті рішення суду першої інстанції скасували. Водію не доведеться платити штраф у 340 гривень. Слід зазначити, що в даному випадку водієві пощастило – йому не довелося місяцями чи навіть роками доводити, що він не винний. Іноді подібні судові розгляди адміністративних справ можуть тривати кілька років.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що юристи вже давно скрізь говорять про те, що рапорт співробітника поліції не може бути однозначним доказом порушення водієм правил дорожнього руху. Це підтверджується і рішеннями судів різної інстанції. Тим не менш, поліція продовжує наполегливо сподіватися на рапорт, чомусь вважаючи його достатнім доказом для суду. Рапорт може бути одним із доказів у суді. Його слід підкріпити іншими доказами. Наприклад, відеозаписом із нагрудної камери поліцейського, фотографіями, свідченнями свідків.

Нагадаємо, раніше Вінницький апеляційний суд розповів, які помилки роблять поліцейські, штрафуючи п'яних водіїв за статтею 130 КУпАП.

Головне