"За інформацією Міністерства охорони здоров'я, яку ми зараз маємо у своєму розпорядженні, жодної директивної вказівки щодо вакцинації дітей не надходило", - говорить чиновник.
При цьому до персоналу шкіл такі вимоги висуваються. Аби школи могли нормально функціонувати і в період загострення епідеміологічної ситуації, в них має бути вакциновано не менше 80% персоналу. Йдеться саме про весь персоналі, який працює в школі, а не лише про вчителів, підкреслив Кононенко.
Звичайно, ніхто не може змусити працівників школи вакцинуватися примусово. Однак у разі потрапляння регіону із зеленої зони в будь-яку іншу, навчальному закладу, в якому недостатньо вакцинованого персоналу, доведеться перейти на онлайн-навчання.
При цьому чиновник нагадав, що для дітей, які йдуть у перший клас, надання медичної довідки обов'язкове. Решті ж дітей на 1 вересня такі довідки не потрібні. Вони можуть пройти медогляд протягом навчального року.
Нагадаємо, якщо до 1 вересня всі регіони, як і раніше, будуть залишатися в "зеленій" зоні, то початок навчального року має відбутися за звичним сценарієм - зі святковими лінійками і букетами квітів.