У Молдові переможниця виборів Майя Санду збирає Майдан - парламент урізав їй повноваження

У Молдові назріває свій Майдан. Президент республіки Майя Санду, яка нещодавно перемогла на президентських виборах свого суперника Ігоря Додона, закликає народ вийти на акцію протесту в неділю, 6 грудня.

У Молдові переможниця виборів Майя Санду збирає Майдан - парламент урізав їй повноваження - today.ua

Здавалося б, заклик до протесту з вуст офіційної переможниці виборів - це нонсенс. Однак у Санду з'явилися на це причини. Новообрана глава держави закликала народ вийти на площу, щоб вимагати розпуску парламенту і проведення нових парламентських виборів. Президент зважилася на такий крок після рішень, які прийняв учора парламент республіки. У Молдові переможниця виборів Майя Санду збирає Майдан - парламент урізав їй повноваження Парламент на своєму засіданні урізав повноваження президента. Депутати підпорядкували собі Службу інформації та безпеки. Депутати також підтримали в першому читанні законопроект про статус російської мови та проголосували за повернення на телебачення Молдови російського контенту.

Майя Санду, в свою чергу, назвала цей демарш законодавчого органу спробою захоплення влади.

"Те, що сьогодні відбулося в парламенті доводить, що там зібралася група злочинців. Цей парламент має бути розпущений. У неділю ми вийдемо на площу Великих національних зборів, щоб розповісти їм, що думає народ", - заявила Санду.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський привітав Майю Санду ще до оголошення офіційних результатів виборів. Він також запросив свою нову колегу відвідати з візитом Київ.