За кілька днів Україна перейде на літній час. Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед. Стрибок у часі може негативно вплинути на самопочуття людей. Однак іще можна встигнути підготувати свій організм до переходу на інший час.
Зміна часу двічі на рік передбачена урядовою постановою від 13 травня 1996 року, пише hvylya.
В Україні переводять стрілки годинника двічі на рік: у жовтні вся країна переходить на зимовий час і у квітні – на літній. Перехід на літній час зазвичай здійснюється в останню неділю березня. Таким чином, 2023 року він відбудеться в ніч на 26 березня.
Вперед чи назад: багато українців досі плутаються, як переводити стрілки годинника
При переході на літній час стрілки годинника переводяться на годину вперед. Тобто, ми начебто позичаємо в календаря одну годину часу. А коли восени переходимо на зимовий час, то календарю цю годину віддаємо, повертаючи стрілки на годину назад.
Популярні зараз
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Таким чином, у ніч на 26 березня ми маємо перевести стрілки на годину вперед. За правилами це робиться о 3-й годині ночі. Тобто, замість 3-ї години ночі настає одразу 4-а. Однак медики радять не займатися "всеношною" поряд із годинником, а просто перевести час звечора, коли вкладатиметесь спати.
При цьому перехід на новий час недарма планують у ніч із суботи на неділю, коли більшість людей мають вихідний, ніхто нікуди не квапиться, і можна поспати довше. І все ж, такий часовий зсув пов'язаний із певним стресом для організму.
Починайте готувати організм до переходу на новий час вже сьогодні
Зазвичай у перший тиждень-два люди відчувають хронічний недосип через те, що у них забрали годину сну. Організм, який звик за зиму до певного ритму сну, не може одразу перебудуватись на те, щоб засинати на годину раніше. Тому є сенс вже сьогодні розпочати його привчати до поступового зсуву режиму сну. Спробуйте вже сьогодні лягти спати на 10 хвилин раніше. А завтра змістіть свій "зимовий" графік сну вже на 20 хвилин. У такий спосіб вдасться до неділі вийти на новий ритм.
А загалом весна в Україні вже настала не лише за календарем. Тому настав час переходити від "зимової сплячки" до більш активних дій. Спробуйте скопати хоча би клумбу біля свого будинку та посіяти на ній квіти. А у дачників та фермерів взагалі починається найактивніший період року.
До речі, нещодавно ми розповіли, як можна виростити на городі чудовий урожай цибулі.