Українським “хрущовкам“ дадуть друге життя

Автор: Міхєєнко Наталія

Будинки, побудовані у 50-60-х роках минулого століття, будинки типу "хрущовок" знесли або модернізували в усіх країнах світу, крім України.

Українським “хрущовкам“ дадуть друге життя - today.ua
Фото: bagnet.org

У Кабінеті міністрів України мають намір дати друге життя так званим "хрущовкам".

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив, що вже є успішні проекти, які показують, що в таких будинках, яких у нашій країні близько 20 тисяч, можлива інженерна санація вартістю близько 2500 гривень на квадратний метр. За його словами, саме на такі будинки буде спрямована програма енергоефективності та "теплі кредити".

- Вважаємо вартість проекту на квадратний метр, оскільки є "хрущовки" на 3 під'їзди, на 5, на 10. У стоквартирний будинок потрібно вкласти 3-3,5 мільйона гривень для його реновації. 50 відсотків дає держава, якщо є муніципальна програма, то разом - 70 відсотків, плюс 30 відсотків - коштів громадян. Таким чином, дамо "хрущовкам" друге життя, - сказав Геннадій Зубко.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Тим часом заступник голови Київської міськдержадміністрації В'ячеслав Непоп за результатами засідання Ради регіонального розвитку при КМДА повідомив, що у Києві планують розробити програму комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

- Кількість будинків індустріального домобудівництва 1950-1960 рр., так званих "хрущовок", в столиці становить близько двох тисяч, їх загальна площа - 7,5 мільйона кв. м. Зокрема, Кабінетом міністрів України не затверджена типова форма інвестиційного договору, за яким повинна проходити реконструкція, - говорить В'ячеслав Непоп. - Проблема потребує комплексного вирішення. На сьогодні реконструкцію застарілого житлового фонду стримують неврегульовані питання у законодавстві.

Нагадаємо, у Києві стартує реконструкція Шулявського моста, який вже кілька років перебуває в аварійному стані.