Українським “хрущовкам” дадуть друге життя

633
Українським "хрущовкам" дадуть друге життя - today.ua
Фото: bagnet.org

Будинки, побудовані у 50-60-х роках минулого століття, будинки типу “хрущовок” знесли або модернізували в усіх країнах світу, крім України.

У Кабінеті міністрів України мають намір дати друге життя так званим “хрущовкам”.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив, що вже є успішні проекти, які показують, що в таких будинках, яких у нашій країні близько 20 тисяч, можлива інженерна санація вартістю близько 2500 гривень на квадратний метр. За його словами, саме на такі будинки буде спрямована програма енергоефективності та “теплі кредити”.

– Вважаємо вартість проекту на квадратний метр, оскільки є “хрущовки” на 3 під’їзди, на 5, на 10. У стоквартирний будинок потрібно вкласти 3-3,5 мільйона гривень для його реновації. 50 відсотків дає держава, якщо є муніципальна програма, то разом – 70 відсотків, плюс 30 відсотків – коштів громадян. Таким чином, дамо “хрущовкам” друге життя, – сказав Геннадій Зубко.

Тим часом заступник голови Київської міськдержадміністрації В’ячеслав Непоп за результатами засідання Ради регіонального розвитку при КМДА повідомив, що у Києві планують розробити програму комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду.

– Кількість будинків індустріального домобудівництва 1950-1960 рр., так званих “хрущовок”, в столиці становить близько двох тисяч, їх загальна площа – 7,5 мільйона кв. м. Зокрема, Кабінетом міністрів України не затверджена типова форма інвестиційного договору, за яким повинна проходити реконструкція, – говорить В’ячеслав Непоп. – Проблема потребує комплексного вирішення. На сьогодні реконструкцію застарілого житлового фонду стримують неврегульовані питання у законодавстві.

Нагадаємо, у Києві стартує реконструкція Шулявського моста, який вже кілька років перебуває в аварійному стані.

загрузка...