Тумани вранці: як не потрапити у ДТП та спокійно доїхати на роботу

Автор: Максимов Віталій

Синоптики прогнозують швидке похолодання в Україні та попереджають про тумани вранці. Така погода призводить до збільшення кількості ДТП. Тому сьогодні ми розповімо про те, як треба діяти в умовах поганої видимості, щоби спокійно доїхати на роботу.

Тумани вранці: як не потрапити у ДТП та спокійно доїхати на роботу - today.ua

Якщо ваш автомобіль обладнаний протитуманними фарами, то обов'язково вмикайте їх разом з ближнім світлом фар. Пам'ятайте, що в Україні з 1 жовтня по 1 травня поза межами населених пунктів потрібно обов'язково включати денні ходові вогні або ближнє світло фар. В іншому випадку патрульні поліцейські можуть залучити водія до адміністративного покарання за ст. 125 КоАП (Порушення Правил дорожнього руху, що не передбачено іншими статтями КоАП). Щоправда, ця стаття передбачає лише усне попередження, а не штраф чи позбавлення посвідчення водія. Але в деяких випадках можуть оштрафувати - за іншою статтею.

В умовах поганої видимості потрібно зменшити швидкість автомобіля, щоб можна було спостерігати за дорожньою обстановкою. Зменшити швидкість потрібно, навіть якщо поспішаєш.

Під час руху в тумані абсолютно протипоказані різкі маневри. Інакше з дуже великою ймовірністю можна потрапити до ДТП.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Уряд ухвалив рішення щодо підвищення зарплати частині бюджетників

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Обов'язково за умов поганої видимості збільште дистанцію між автомобілями. Це допоможе вам уникнути проблем в дорозі.

Пам'ятайте, що найчастіше у тумані ДТП трапляється через зіткнення з автомобілем, який знаходиться попереду. Оку людини у тумані всі предмети здаються приблизно удвічі віддаленими, ніж насправді. До того ж у тумані змінюється колір усіх предметів (виняток – червоний). Жовтий колір у тумані стає червонуватим, а зелений – жовтуватим.

Тумани вранці: як не потрапити у ДТП та спокійно доїхати на роботу

Водій повинен самостійно дотримуватися безпечної дистанції, враховуючи швидкість руху, дорожню ситуацію та особливості вантажу. Визначити безпечну відстань між автомобілями дуже легко. Потрібно просто поділити свою швидкість на два. Це і буде безпечна дистанція у метрах до автомобіля попереду.

Крім того, під час будь-яких зупинок обов'язково вмикайте аварійну світлову сигналізацію. А ось музику в умовах поганої видимості краще не вмикати. Або включати тихо. Через музику ви можете не почути звукових сигналів інших автомобілів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Перед пішохідними переходами не забувайте знижувати швидкість. Пішоходи під час туману теж мають бути уважнішими. Їм рекомендується мати на одязі світловідбиваючі елементи.

Раніше стало відомо, що на Київщині закрили мережу АЗС, яка продавала фальсифікований бензин.