На Київщині мережа АЗС продавала фальсифікований бензин

Автор: Максимов Віталій

На Київщині правоохоронці виявили та припинили діяльність мережі АЗС, яка продавала фальсифікований бензин. Про це повідомила прес-служба Бюро економічної безпеки України.

На Київщині мережа АЗС продавала фальсифікований бензин - today.ua

За даними досудового слідства, схему продажу фальсифікованого бензину організували службові особи одного із підприємств Фастівського району Київської області. Скільки фігурантів проходять по цій кримінальній справі – не уточнюється. Фальсифіковане паливо вони продавали через підконтрольні АЗС. За даними досудового слідства, фальсифіковане паливо збували на п'яти заправках.

Детективи Бюро економічної безпеки провели санкціоновані обшуки на нелегальних АЗС цієї мережі. В результаті було виявлено та вилучено велику кількість фальсифікованого палива. Якщо бути точнішим, то 82 000 літрів. На це паливо не було жодних документів. Також правоохоронці вилучили документацію та чернові записи, що свідчать про скоєння злочину. За попередніми даними, загальна вартість вилучено становить близько 4,2 млн гривень.

Досудове слідство триває. На жаль, прес-служба Бюро економічної безпеки не уточнила за якою конкретно статтею Кримінального кодексу України відкрито кримінальне провадження. Вилучене паливо направили на експертизу. Слідство встановлює всіх осіб, які можуть бути причетними до цього злочину.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Пенсіонери зможуть купувати всі продукти за 80% ціни: що потрібно зробити

Це вже далеко не перший випадок у 2023 році, коли правоохоронці викривають АЗС на продажі фальсифікованого бензину та дизельного палива, зокрема на Київщині.

На Київщині мережа АЗС продавала фальсифікований бензин

Так, у вересні 2023 року на нафтобазі у передмісті Києва виявили понад 720 тисяч літрів фальсифікованого палива. На нього не було жодних документів. Зловмисники у паливо додавали різні хімічні рідини, щоб збільшити октанове число та кількість товару. Підроблений бензин та дизельне паливо продавали через підконтрольні АЗС. Орієнтовна вартість вилученого фальсифікату становила 38 млн гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, у першому півріччі 2023 року Бюро економічної безпеки вилучило 35 800 літрів фальсифікованого бензину, дизельного палива, а також автогазу. Загальна вартість вилученого – близько 1,6 млрд. доларів. За цей період було відкрито 17 кримінальних проваджень за фактом незаконного обігу палива. Найбільше фальсифікованого палива виявили та вилучили на нафтобазах в Одеській та Черкаській областях. Підпільні АЗС закрили у семи областях України, а також у Києві.

Нагадаємо, раніше Інститут споживчих експертиз повідомив, у якій області України продають найбільше фальсифікованого бензину.