Трійця є одним з головних християнських свят, яке відзначається християнами і західного (католицького), і східного (православного) обрядів. Цьогоріч дата, на яку припадає Трійця, збіглася і в католиків, і у православних. Її відзначатимуть 7 червня.
До речі, приємним бонусом від української держави є додатковий вихідний в понеділок, 8 червня, який дається у зв'язку з тим, що свято випадає в неділю. А воно завжди випадає в неділю.
Що потрібно зробити на Трійцю
Звісно, обов'язковий атрибут святкування – це відвідування храму. Зазвичай у цей день дякують у церкві Богу за його милість і просять благословення для себе і своїх близьких. Цьогоріч, звичайно, всі свята мають свою специфіку. І тому, мабуть, безпечніше буде піднести молитви Всевишньому у себе вдома.
При цьому до церкви несуть святити трави, які до цієї пори буйно розростаються і радують око пружною свіжою зеленню. Зазвичай святять цілющі трави: мелісу, любисток, м'яту, аїр. У церкву також несуть, щоб освятити, березові гілки.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
До речі, в Україні основним атрибутом свята є аїр. Пучок аїру несуть до церкви на освячення, а потім ним прикрашають дім і встеляють у домі підлогу. Ця рослина, крім цілющих властивостей, які застосовуються при лікуванні багатьох захворювань, має ще й приємний запах, який облагороджує повітря в приміщенні краще за будь-який дезодорант.
Що не можна нести до церкви
Категорично не можна до церкви на освячення гілки осики і верби. Осика вважається диявольським деревом через те, що на осиковому хресті був розіп'ятий Ісус, а згодом на осиці повісився Іуда. Та й в усіх народних повір'ях про упирів та іншу нечисть їм у серце вганяють саме осиковий кіл.
Що стосується верби, то церква шанує це дерево. Однак його пора – це Вербна неділя.
Святкування Трійці містить ряд інших обмежень, яких варто дотримуватися тим, хто вважає себе релігійною людиною.
Отже, чого не можна робити на Трійцю
На трійцю не можна працювати. У цей день заборонена будь-яка фізична праця. При цьому, звичайно, винятки можуть бути. Якщо вам потрібно на роботу або ви доглядаєте за хворою людиною, то ваша праця не вважається гріхом.
На Трійцю також не ходять на кладовище. Для поминання покійних родичів відведена батьківська субота напередодні свята. Але при цьому ховати померлих у цей день церква не забороняє.
В цей день також не можна лаятися. Утім, заборона на лихослів'я також існує і на всі інші релігійні свята. Та й не у святкові дні теж бажано поменше вдаватися до "триповерхової" лексики.
На Трійцю також не можна стригтися. Ну, по-перше, стрижка – це також фізична праця, а вона, як ми вже говорили, у цей день – під забороною. По-друге, прикрашання себе вважається марнославством, а марнославство – один зі смертних гріхів. Думка, звичайно, спірна, проте з богословами не посперечаєшся. І якщо ви не хочете заробити собі смертний гріх, то краще відкласти це заняття на інший день, коли воно буде вважатися не настільки гріховним.
На Трійцю також не можна купатися і ходити в ліс. А ось у цій забороні християнство повністю поступилася своїми позиціями язичництву. Бо, згідно зі старовинними віруваннями наших предків, на Трійцю у воді і в лісовій чащобі спостерігається справжня вакханалія усілякої нечисті. У воді чекають на нещасних купальників водяники та русалки, які тільки й ждуть, аби затягнути когось до себе на дно.
А в лісі із кожного дупла за вами стежать жадібні очі усяких лісовиків, мавок та інших міфічних істот, зустріч з якими нічого хорошого правовірному християнину не обіцяє.
До речі, до святкового столу на Трійцю можна, крім інших наїдків, приготувати оладки з кабачків. По-перше, це просте блюдо ніколи не приїдається. По-друге, на початку червня, коли кабачки ще не плодоносять рясно, така смакота ще вважається екзотичною.