Трамп розкритикував деякі положення оборонного бюджету стосовно РФ та Криму

Президент США Дональд Трамп розкритикував чотири з восьми пунктів оборонного бюджету на 2019 рік, які стосуються Росії та окупованого Криму. Про це повідомляє USA Today.

Трамп розкритикував деякі положення оборонного бюджету стосовно РФ та Криму  - today.ua

Найбільшої критики зазнали ті положення бюджету, які забороняють фінансування проектів, що передбачають визнання Криму російським, а також забороняють військове співробітництво з Росією до того часу, поки не будуть виведені війська з України.
Окрім того, у письмовій заяві Трамп негативно відреагував на вимогу Білого дому звітувати про кроки, зроблені у відповідь на порушення Росією договору з відкритого неба, та на звітування щодо нової угоди про ядерну зброю START.

Американський президент вважає, що 52 положення оборонного бюджету підривають його роль як "єдиного представника країни в міжнародних відносинах".

Така реакція президента викликала критику американських законодавців. Зокрема, сенатор Боб Менендес із Демократичної партії заявив: "Ця заява викликає стурбованість, адже президент знову показує світові, що йому не можна довіряти, коли йдеться про дотримання зобов'язань США і превалювання наших інтересів над його особистими".

Нагадаємо, що 13 серпня Дональд Трамп підписав закон про “Бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони”.