США виділять 250 млн дол. Україні з оборонного бюджету на 2019 рік

У понеділок, 13 серпня, президент США Дональд Трамп підписав закон про “Бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони” (NDAA), названий на честь голови сенатського комітету з питань збройних сил Джона Маккейна. Із загальної суми оборонного бюджету, який становить 716 млрд дол., 250 млн виділять Україні. Про підписання закону повідомляється на сайті Білого дому.

США виділять 250 млн дол. Україні з оборонного бюджету на 2019 рік - today.ua

"Документом передбачено виділення Міністерству оборони США 250 млн доларів для надання безпекової допомоги Україні, у тому числі у вигляді летальних оборонних озброєнь. Щиро вдячні нашому ключовому стратегічному партнерові – Сполученим Штатам Америки – за послідовну та дієву підтримку у боротьбі з російською агресією", — зазначили в Посольстві України в США на сторінці в Facebook.

Окрім статей витрат, документ передбачає положення про продовження співпраці з Україною у сфері кібербезпеки. У розділі про "посилення стримування російської агресії у Європі" зазначається про посилену допомогу Україні та підтримку реформ оборонного сектору.

Цей проект бюджету створює фундамент для глобального співробітництва у галузі безпеки. До того ж документ фіксує пріоритети підтримки союзників та партнерів у Європі, включаючи Естонію, Латвію, Литву, Польщу, Румунію, Болгарію, Україну, Молдову та Грузію.

Варто зазначити, що виділення Україні таких коштів було схвалене двома палатами Конгресу.