Картопля, яку в Україні ще називають "другим хлібом", в останні роки успішно конкурує в ціні із заморською фруктовою екзотикою. Тож, деякі українці вже серйозно подумують над тим, чи не ліпше перейти на банани, які і солодше, і деколи дешевше, і не вимагають клопоту з приготуванням. Однак українець без картоплі – все одно, що грузин без вина. Тому ціна на цей продукт незмінно непокоїть наших співгромадян. Втім, зараз навіть фахівці не беруться сказати, скільки коштуватиме картопля, коли настане пора масового збору врожаю.
Отже, що може вплинути на вартість картоплі восени? Своїми міркуваннями експерти поділилися з профільним виданням fruit-inform.com.
В першу чергу, це залежить від того, як складуться погодні умови. Якщо влітку будуть сприятливі агрокліматичні умови для росту і визрівання бульб, то урожай буде хорошим. А значить, і вартість його на ринку повинна впасти.
Однак не все так просто, бо сьогодні в Україні дуже мало агровиробників беруться масово вирощувати картоплю. Справа це досить витратна і, до того ж, дуже залежить від погодних умов. Втім, як і все в аграрній галузі.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Ціни на якісний посадковий матеріал складають 1200-1400 євро/т, також захист рослин потребує регулярних і доволі дорогих робіт, а деякі виробники ще й використовують крапельне зрошення", - відзначають експерти.
Отже, не вигідно нині в Україні вирощувати картоплю. Тому в супермаркетах, які беруть картоплю у виробника лише великими партіями і тільки за наявності всіх необхідних супровідних документів, знову буде переважати імпортний овоч. А він однозначно не може бути дешевим.
Є, звичайно, надія на приватний сектор, який традиційно вирощує картоплю для власних потреб і збуває лишки на базарі. Саме ця картопля може виявитися дешевшою, ніж в супермаркетах, і скласти конкуренцію дорогим імпортним бульбам. Отже усім, і селянам, і споживачам, залишається сподіватися на погоду.
Якщо ж погодні умови складуться несприятливо, то картопля нового врожаю, очевидно, буде ще дорожче, ніж у нинішньому сезоні, прогнозують експерти.
Втім, і у випадку з хорошим урожаєм, не все так однозначно. На думку деяких фахівців, багато ринків сільгосппродукції не зможуть задовольняти жорстким карантинним вимогам, і змушені будуть закритися. У цьому випадку купувати овочі в супермаркетах доведеться усім.