У Мукачеві правоохоронці виявили та припинили діяльність підпільного міні-НПЗ, на якому виготовляли фальсифіковане дизельне паливо. Підроблене паливо продавали на АЗС у кількох областях України, повідомила прес-служба СБУ.
За даними досудового слідства, депутат облради Закарпатської області перед початком повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ переписав НПЗ на підконтрольну йому київську компанію. Ця компанія мала дозвіл на оптову торгівлю паливом. Дозвіл на виготовлення палива вона не мала.
Проте директор цієї київської компанії налагодив незаконне виробництво палива на підконтрольному йому НПЗ у Мукачеві. Зловмисники купували нафту в українських постачальників, а потім переробляли її на своєму заводі. Фальсифіковане паливо продавали через АЗС у кількох областях (ці АЗС також були підконтрольні зловмисникам). Наприклад, у Київській, Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях. До фінансово-господарської та звітної документації вносили недостовірну інформацію. Паливо продавали без документів. Податки не сплачували.
Кримінальне провадження за цими фактами відкрили за ст. 204 Кримінального кодексу України (Незаконне виготовлення підакцизних товарів) та ст. 212 КК України (Ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах), Максимальне покарання за цими статтями – 5 років позбавлення волі.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Детективи Територіального управління БЕБ та СБУ провели 18 санкціонованих обшуків на території НПЗ та у приміщеннях фігурантів. Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили майже 600 000 тонн палива, обладнання для виготовлення палива, автомобілі, понад 3,3 млн гривень, комп'ютери, мобільні телефони, чорнові записи, печатки та інше. Загальна вартість вилученого палива становить понад 32 млн гривень.
Досудове слідство триває. Правоохоронці встановлюють усіх учасників цього злочину.
Тим часом, за даними Інституту споживчих експертиз, в Україні зараз близько 30% бензину А-95 має значні порушення якості. Експерти цієї організації вважають, що новий поштовх до активізації тіньових ділків дало введення довоєнних податків на паливо, яке відбулося 1 липня 2023 року.
Найгірша ситуація з якістю палива у Запорізькій області. У цьому регіоні більше половини АЗС продають неякісне паливо та не сплачують податки, стверджує Інститут споживчих експертиз.
Нагадаємо, раніше поліція пояснила зміни до Правил дорожнього руху, які внесли у жовтні 2023 року.