З 1 січня запровадять фейс-контроль для теоретичного іспиту на водійські права

Автор: Максимов Віталій

З 1 січня 2024 року до класів для теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія будуть пускати тільки після автоматичної ідентифікації обличчя кандидата у водії. Про це розповів начальник регіонального сервісного центру МВС у Рівненській області Валерій Белець.

З 1 січня запровадять фейс-контроль для теоретичного іспиту на водійські права - today.ua

За його словами, при вході до класів для теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія встановлять відеокамери. Вони порівнюватимуть обличчя кандидатів водіїв із фотографіями, які є у базі даних міграційної служби. До класу пропускатимуть лише тих кандидатів у водії, чиї обличчя співпадуть із фотографіями з бази даних міграційної служби. Передбачається, що завдяки цьому нововведенню до класів для теоретичного іспиту не потраплять сторонні особи.

Нагадаємо, МВС з 1 червня 2023 року розпочало реформу сервісних центрів, а також посилило контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. У класах для теоретичного іспиту тепер буде не одна відеокамера, а чотири відеокамери. Так званих "сліпих" зон не повинно бути у класах. Також вестиметься і аудіозапис теоретичного іспиту за допомогою мікрофона. Це має звести до мінімуму можливі підказки екзаменатора або списування кандидатом у водії.

У автомобілях для практичного іспиту теж планують встановити по чотири відеокамери, щоб охопити весь простір салону. Буде вестись відеозапис усіх рухів рук та ніг кандидата у водії й екзаменатора. Наприклад, фіксуватимуть натискання на педалі. Зараз у таких машинах є лише одна відеокамера.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

У Пенсійному фонді зробили заяву щодо підвищення пенсій у 2024 році

Всім українцям передбачили легальну відстрочку від мобілізації на два місяці

З 1 січня запровадять фейс-контроль для теоретичного іспиту на водійські права

На даний момент контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія посилили в шести областях. Наприклад, у Київській, Одеській, Львівській та Рівненській областях. До кінця 2023 року ці нововведення з'являться в усіх областях нашої країни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Є ще кілька нововведень МВС для майбутніх водіїв. Наприклад, кандидати у водії тепер мають 30 днів на отримання копії відео свого теоретичного чи практичного іспиту. Раніше кандидати у водії на це мали лише 3 дні. Крім того, кандидати у водії тепер можуть протягом двох років складати практичний іспит необмежену кількість разів.

Нагадаємо, з 29 жовтня 2023 року в Україні кандидати у водії зможуть самостійно, за своїм бажанням, готуватися до теоретичного іспиту.