Самопідготовку з теорії для кандидатів у водії запровадять 29 жовтня

Автор: Максимов Віталій

З 29 жовтня 2023 року кандидати у водії зможуть самостійно готуватися до теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія. Про це повідомила прес-служба Головного сервісного центру МВС.

Самопідготовку з теорії для кандидатів у водії запровадять 29 жовтня - today.ua

Поки що кандидати у водії зобов'язані відвідувати заняття з теорії в автошколах. Теоретичний модуль підготовки водія в автошколі складається із 64 годин лекцій. Без свідоцтва про закінчення теоретичного курсу підготовки в автошколі кандидата у водії не допускають до теоретичного іспиту у сервісному центрі МВС.

З 29 жовтня 2023 року можна буде готуватися до теоретичного іспиту самостійно. Це передбачає відповідний закон, який уже набув чинності. Але кандидати у водії за бажання зможуть готуватися до теоретичного іспиту і в автошколі. Тобто у них буде вибір: самопідготовка чи заняття в автошколі.

Що ж до підготовки до практичного іспиту, то в ній нічого не зміниться. Для цього, як і раніше, обов'язково звертатися до автошколи.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

У Пенсійному фонді зробили заяву щодо підвищення пенсій у 2024 році

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Нагадаємо, з 1 серпня 2023 року в Україні запровадили адміністративну відповідальність за порушення при підготовці водіїв в автошколах та за порушення під час складання іспитів у сервісних центрах МВС. Співробітників автошкіл за порушення при підготовці водіїв тепер штрафуватимуть на суму від 8 500 до 51 000 гривень з усуненням від роботи на 1 рік.

Самопідготовку з теорії для кандидатів у водії запровадять 29 жовтня

МВС з 1 червня 2023 року проводить реформу сервісних центрів, а також посилює контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. Ця реформа має закінчитися наприкінці 2023 року.

Зокрема, реформа передбачає обладнання всіх класів для теоретичного іспиту чотирма відеокамерами. У класах не залишиться так званих "сліпих" зон. У сам клас для іспиту тепер можна потрапити лише після автоматичного розпізнавання обличчя. Повинна також вестись і аудіозапис теоретичного іспиту.

Крім того, автомобілі для практичного іспиту повинні бути обладнані відеокамерами і мікрофонами. Контролюється весь простір салону машини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще одне нововведення полягає в тому, що тепер практичний іспит на отримання посвідчення водія можна складати без обмежень спроб протягом двох років після отримання свідоцтва про закінчення практичної підготовки.

Нагадаємо, раніше в Україні збільшили час на отримання кандидатами у водії копії відео із іспитів.