Щеплення від грипу може стати порятунком, якщо грип прийде разом з коронавірусом, - Комаровський

Автор: Марченко Любов

Щеплення від грипу може врятувати життя, якщо грип та коронавірус накинуться на людину одночасно, попереджають медики.

Щеплення від грипу може стати порятунком, якщо грип прийде разом з коронавірусом, - Комаровський - today.ua

Прийдешньої осені багато хто чекає з особливим побоюванням. І справа не тільки в нових тарифах, якими мають намір "порадувати" нас комунальники, а й у тому, що на осінь багато фахівців прогнозують особливо агресивну хвилю коронавірусу. А тут ще й разом із коронавірусом прийде сезонна захворюваність на грип, який навіть без COVID-19 завжди був грізним захворюванням.

У такій ситуації багато медики радять якомога раніше вакцинуватися від грипу, щоб не потрапити одночасно в "палкі обійми" двох інфекцій, кожна з яких може виявитися фатальною. Та оскільки вакцини від коронавірусу Україні можна найближчим часом не чекати, то варто спробувати убезпечити себе хоча би від грипу. Наскільки все це реально, розповів доктор Євген Комаровський.

"Дітей" у них не буде. Це - різні віруси з різними ланцюжками РНК. Може бути спільна інфекція, тобто одночасне захворювання тим і тим - це можливо, і нікому не треба ", - розповів лікар.

Популярні зараз

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

В Україні з 2025 року зміняться умови виходу на пенсію

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

І звичайно, щеплення від грипу могла б зменшити шанси кожного з нас одночасно підхопити дві небезпечні інфекції. Однак вся проблема в тому, що сучасна медицина досі не може заздалегідь прогнозувати, який штам грипу прийде до нас восени. Але ж від кожного штаму - своя вакцина.

Щеплення від грипу може стати порятунком, якщо грип прийде разом з коронавірусом, - Комаровський Більш-менш достовірно дати прогноз про те, який грип буде панувати восени, ВООЗ може лише в березні-квітні. Тільки після цього в травні-червні починається випуск потрібної вакцини. А в аптечну мережу вона надходить не раніше, ніж наприкінці серпня.

"А в моїй країні вона ніколи не буває раніше кінця вересня", - зауважив Комаровський.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто, українці зможуть отримати потрібне щеплення від грипу, у кращому випадку, в жовтні. Добре, якщо до того часу ви не "зловите" коронавірусу і зможете убезпечити себе хоча б від однієї напасті. Але "ковід" може "наздогнати" будь-кого з нас ще до жовтня. Отже, не забуваймо мити руки, дезінфікувати речі, дотримуватися соціальної дистанції і поменше ходити "в народ".

До речі, з того ж Китаю нам загрожує новий і дуже агресивний штам так званого "свинячого" грипу. Перші випадки зараження цим вірусом вже зафіксовані. І тепер лише питання часу, коли він прийде до нас.