У Полтаві правоохоронці передали до суду першої інстанції для розгляду по суті обвинувальний акт та матеріали кримінальної справи стосовно трьох місцевих мешканців, яких звинувачують у продажу нелегальних іномарок. Про це повідомив Відділ комунікації поліції Полтавської області.
За даними досудового слідства, фігуранти підшукували іномарки без документів або без відповідної реєстрації в Україні, зокрема люксового класу, або з недійсними номерними позначеннями вузлів та агрегатів. Потім вони підробляли свідоцтво про іноземну реєстрацію автомобіля та виставляли його на продаж на популярному українському сайті або розміщували оголошення у соціальній мережі.
Для залучення покупців шахраї вказували ціну на автомобіль нижче за ринкову. Зазвичай – від 1000 до 1900 доларів. Серед жертв шахраїв є військовослужбовці та волонтери, які хотіли купити недорогі автомобілі для ЗСУ. Загальна сума збитків не називається.
Один із фігурантів у соціальній мережі пропонував послуги з відновлення свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, які були зареєстровані за кордоном. Він також пропонував підроблені посвідчення водія.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження одразу за вісьмома статтями Кримінального кодексу України. Наприклад, за ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 190 (Шахрайство). Максимальне покарання за цією статтею передбачає 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна.
Наразі це досудове слідство завершено. Обвинувальний акт та матеріали кримінальної справи передали до суду першої інстанції для розгляду по суті. Якою буде подальша доля автомобілів, які продали за підробленими документами, – поки що не відомо. Можливо, суд ухвалить рішення залишити їх покупцям із належною реєстрацією.
Нагадаємо, під час війни з російськими окупантами в Україні активізувалися шахраї, зокрема автомобільні шахраї. Тому угоди купівлі-продажу автомобілів потрібно оформляти у територіальному сервісному центрі, і не піддаватися на вмовляння, наприклад, продати автомобіль за дорученням.
До речі, нещодавно на Полтавщині затримали п'ятьох місцевих жителів, яких підозрюють у продажу через Інтернет неіснуючих автомобілів. Вони давали оголошення про продаж автомобілів за ціною нижчою від ринкової з доставкою з Європи, отримували передоплату, а потім переставали виходити на зв'язок з покупцями і не виконували взяті на себе зобов'язання. Шахраї для конспірації змінювали орендовані квартири та мобільні телефони.
Раніше стало відомо, що в Україні з 1 січня 2024 року запровадять фейс-контроль при вході до класу для теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія.