Стало відомо, чому водієві за смертельну ДТП в Україні можуть дати випробувальний термін

Автор: Максимов Віталій

У 2022 році Львівський апеляційний суд засудив неповнолітнього водія, який вчинив смертельну ДТП, та який не мав посвідчення водія, до 4 років позбавлення волі з випробувальним строком на 3 роки. Це стало відомо із рішення Касаційного кримінального суду Верховного Суду України у справі №447/789/21.

Стало відомо, чому водієві за смертельну ДТП в Україні можуть дати випробувальний термін  - today.ua

До такого рішення апеляційний суд дійшов на підставі того, що фігурант заявив, що він "шкодує" про скоєне. ЗС України скасував рішення апеляційного суду.

У 2020 році у Львівській області неповнолітній водій автомобіля Ford Escort виїхав на смугу зустрічного руху та здійснив наїзд на неповнолітнього пішохода. Після цього водій втік з місця ДТП. Потерпілий від травм загинув на місці події.

Суд першої інстанції визнав водія винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, та засудив його до 4 років позбавлення волі.

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Львівський апеляційний суд скасував це рішення суду першої інстанції. Водія звільнили від покарання із випробувальним терміном на 3 роки. Апеляційний суд перерахував дані про водія та врахував, що він визнав провину й щиро покаявся.

Проте, Касаційний кримінальний суд ЗС України вважає, що апеляційний суд не визначив, у чому конкретно виявилося щиросердечне каяття. У суді першої інстанції обвинувачений провину визнав частково. Він сказав, що шкодує, що сів за кермо автомобіля, але не покаявся у скоєному.

Стало відомо, чому водієві за смертельну ДТП в Україні можуть дати випробувальний термін

В апеляційних скаргах сторона захисту просила скасувати рішення суду першої інстанції, і лише потім у них внесли зміни, в яких йшлося про те, що водій визнав свою провину.

Таким чином, Касаційний кримінальний суд ЗС України вважає, що висновки Апеляційного суду про щиросердне каяття є невмотивованими. Тож рішення Львівського апеляційного суду скасували. Призначено нове засідання апеляційного суду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що є кілька обставин, які можуть пом'якшити провину водія за ДТП. Серед них: щире каяття, добровільне відшкодування завданих матеріальних збитків, скоєння злочину вперше. Під час війни з російськими окупантами суд часто може вважати пом'якшувальною провину обставиною той факт, що обвинувачений, наприклад, займається волонтерською діяльністю. Але багато що, звичайно, залежить від тяжкості скоєного злочину.

Нагадаємо, раніше суд розповів, які помилки роблять поліцейські, штрафуючи п'яних водіїв.