Багато дитячих отоларингологів при тривалому нежиті призначають капати в ніс очні краплі "левоміцетин", але це дуже небезпечно. Про це у своєму блозі написав відомий педіатр Євген Комаровський.
Євген Комаровський відповів одній з читачок на питання, чому багато лікарів практично всім підряд призначають левоміцетинові краплі.
«А Всесвітня організація охорони здоров'я однозначно говорить про те, що антибіотики системної дії (тобто ті антибіотики, які можуть прийматися всередину, внутрішньом'язово або внутрішньовенно) не повинні використовуватися місцево ні за яких обставин», - застеріг Комаровський.
За його словами, такі краплі можна призначити тільки в двох випадках - якщо в дитини гнійний кон'юнктивіт чи гнійний отит.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Таким чином, Комаровський вважає, що антибіотик можна закапати місцево, якщо є гній, але ніяк не в ніс. Так використовувати левоміцетин точно не можна, на думку лікаря.
Євген Комаровський переконаний, що призначення лікарем такого препарату в такому вигляді є справжнім злочином.
«Під час закапування левоміцетинових крапель в ніс може виникнути велика кількість бактерій, які вироблять стійкість до антибіотиків. В результаті розвинуться ще більш серйозні захворювання, ніж звичайний тривалий нежить », - зазначив він.
Нагадаємо, нещодавно від доктора Комаровського пролунав "алкогольний лайфхак".