Today.ua

Наркотики допоможуть уникнути смерті від коронавірусу: вчені на порозі великого відкриття

Легкі наркотики можуть допомогти медикам у боротьбі з коронавірусом. Вони не захистять людину від зараження, однак допоможуть уникнути летального результату. Американські вчені з Південної Кароліни стоять на порозі важливого відкриття, яке допоможе врятувати сотні тисяч, а можливо й мільйони людей по усьому світу. Дослідження на кажанах уже дало стовідсотковий позитивний результат, повідомляє IFL Science.

Як відомо, до складу марихуани (канабісу) входить тетрагідроканнабінол (ТГК) – компонент, що має психоактивну дію. Цей компонент здатний зупинити гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС), який нерідко трапляється при ураженні легенів людини коронавірусом.

При цьому синдромі у людини розвивається гостра нестача кисню в крові. Через це  синіє шкіра і виникає задишка. І, на жаль, до половини таких випадків закінчуються летально. Однак смертельним виявляється не так сам синдром, як бурхлива реакція організму на нього – так званий цитокіновий шторм.

Він проявляється в тому, що організм піднімає на боротьбу з хворобою всі свої захисні сили. Імунна система обрушує на інфекцію дев'ятий вал свого супротиву. І ось тут-то організм не витримує цієї потужної внутрішньої битви. Людина може згоріти за лічені години.

А ТГК, виявляється, здатний згладити піки цього бою, він дозволяє організму реагувати не так бурхливо, що дає можливість вижити і поступово одужати.

Дослідження на летючих мишах показали, що заражені тварини, до яких був застосований ТГК, перенесли пік хвороби більш легко і поступово одужали. При цьому летальність серед них виявилася нульова!

Залишилося лише випробувати цей засіб на людях. Хоча науковці майже упевнені, що механізм захисту буде практично таким самим. А отже, можна буде уникнути багатьох смертей від коронавірусу.

Нагадаємо, стало відомо, що коронавірус завдає удару не тільки легеням, але й багатьом іншим органам. Він також впливає на ендокринну систему, серце та збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ