На кожному українці вже “висить“ борг у дві тисячі доларів: що далі

Сумарний борг держави зріс як у доларах, так і в національній валюті. На початок липня сума боргу склала 85,1 мільярди доларів. У гривнях це виглядає ще страшніше – 2269,17 мільярда. Це становить 57% від ВВП нашої країни.

На кожному українці вже “висить“ борг у дві тисячі доларів: що далі - today.ua

Іншими словами, ми винні більше половини того, що виробляємо за рік. При цьому в Нацбанку України очікують, що до кінця року держборг зросте ще – до 62% від ВВП.

"Державний і гарантований державою борг в 2020 році зросте до 62% ВВП через нарощування дефіциту бюджету, падіння номінального ВВП, а також більш слабкого, ніж наприкінці минулого року, обмінного курсу гривні", - повідомляє НБУ.

Лише за минулий місяць борг зріс на 59,71 мільярда гривень або на 2,89 мільярда доларів. Таке зростання пов'язане з тим, що в червні Україна отримала перший транш від МВФ у розмірі 2,1 мільярда доларів, а також 500 мільйонів євро від Євросоюзу.

На кожному українці вже “висить“ борг у дві тисячі доларів: що далі

Звичайно, ці грошові надходження допомагають підтримувати на плаву український бюджет, проте всі ці гроші доведеться віддавати нам усім. Якщо розбити весь існуючий борг порівну на всіх живих і напівживих українців, то вийде, що кожен з нас вже заборгував по 54 305 гривень або приблизно по 2 тисячі доларів. Причому, це з урахуванням всіх старих, немовлят і непрацездатних, тобто всіх, хто населяє Україну. А якщо врахувати, що з цієї маси приблизно лише третина працездатного та працюючого населення, то виходить, що на кожному з нас, працюючих, вже "висить" борг приблизно в 6 тисяч доларів.

При цьому Нацбанк прогнозує, що з кожним роком сума боргу буде зменшуватися на 2-3 процентних пункту – "за рахунок зростання економіки та виваженої фіскальної політики".

І тут міг би початися довгий перелік "якщо". Якщо економіка буде зростати, якщо фіскальна політика буде грамотною, якщо влада буде мудрою, якщо будуть менше красти і якщо не трапиться ще якоїсь капості у вигляді нового коронавірусу.

З усього цього можна зробити лише один, абсолютно достовірний висновок: МВФ просто так нікого нікого не підсаджує на кредитну голку. І звісноно, він зробить все для того, щоб ми з неї не зіскочили ні зараз, ні в найближчому майбутньому.

До речі, подейкують, що після першого траншу, отриманого Україною, МВФ нібито заморозив подальші надходження. Очевидно хоче зробити Україну ще більш зговірливою. Хоча куди вже далі. Офіційної інформації про це поки немає ні від уряду, ні від керівництва МВФ. В такій ситуації не відомо, що краще: отримати, врешті-решт, гроші або не отримати.

У наступному році українців чекає багато етапів підвищення пенсій: Мінсоцполтіки порадувало графіком
Наступний, 2021, рік буде багатим на підвищення пенсій як усім пенсіонерам, так і різним віковим категоріям українських одержувачів соціальних виплат....
Долар знову подорожчав: валюта піднялася до максимуму з початку минулого року
Нацбанк, як і обіцяв, відпустив долар у вільне плавання і валюта на початку нового тижня піднялася до максимуму з початку 2020 року. Станом на понеділ...
ПриватБанк списує гроші з карток клієнтів, але не видає кошти: українці б'ють на сполох
ПриватБанк потрапив в черговий скандал зі списанням коштів з рахунків клієнтів. Інцидент стався в одному з банкоматів у Дніпрі. Клієнта фінустанови хо...
У кого з пенсіонерів можуть забрати 50% виплат: в ПФУ пояснили
В українських пенсіонерів, які і так отримують мізерні виплати, можуть ще відраховувати до 50% з пенсії. Про це повідомили у Пенсійному фонді з роз'яс...
Курс долара в жовтні: експерти радять переводити заощадження в американську валюту
В останніх числах вересня і першій половині жовтня українцям не варто чекати зміцнення національної валюти і здешевлення долара. Для цього немає ніяки...