МВФ «заморозив фінансову допомогу Україні: закону про продаж землі виявилося замало

Важкий список резонансних законів не допоміг вирішити всі питання. Журналісти українського видання «Деньги» з'ясували, що МВФ «заморозив» виділення Україні траншу в рамках програми stand-by.

МВФ «заморозив фінансову допомогу Україні: закону про продаж землі виявилося замало - today.ua

Зазначимо, що кредитна програма stand-by була розрахована на 18 місяців, за цей період Міжнародний валютний фонд повинен був надати Україні фінансовий кредит в цілому на 5 мільярдів доларів. Після довгих нарад і прийняття в рамках декларації з МВФ цілого ряду резонансних законів, фонд у червні 2020 року перевів Україні 2,1 мільярда кредитної допомоги.

МВФ «заморозив фінансову допомогу Україні: закону про продаж землі виявилося замалоОчікувалося, що в липні 2020 в Київ прибуде делегація МВФ, з метою обговорити з владою України виділення нового кредитного траншу. Однак, липень вже підійшов до кінця, а представники фонду в Україні так і не з'явилися.

У статті видання говориться, що про «заморожування» співпраці з МВФ свідчать деякі джерела, щоправда, офіційно перші особи держав поки мовчать. Не став відповідати на питання представників ЗМІ про подальшу долю кредитної програми stand-by постійний представник фонду в Україні Йосту Люнгман, який заявив, що утримається від відповіді.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні, на вимогу МВФ, буде проведено масштабне скорочення вчителів і лікарів. Звільнені будуть десятки тисяч бюджетників.