Паска на Великдень: смачна і проста випічка, яка під силу навіть недосвідченим господиням

Автор: Марченко Любов

Залишилося зовсім небагато часу до найрадіснішого християнського свята – Воскресіння Христового. У цьому році, щоправда, не очікується велелюдних зібрань у храмах, проте люди все одно відзначатимуть свято. І ніщо так не прикрасить ваш святковий стіл, як традиційна паска. Причому ніяка, навіть найкрасивіша, магазинна випічка не замінить паски, приготованої своїми руками.

Паска на Великдень: смачна і проста випічка, яка під силу навіть недосвідченим господиням - today.ua

При цьому далеко не всі господині володіють мистецтвом випічки дріжджового тіста. Проте все не так страшно, як може здаватися. І чим не привід прийдешнє свято, аби випробувати свої кулінарні здібності ще й у такій тонкій сфері. Тим більше, що рецепт пропонованої паски надзвичайно простий у приготуванні. Разом з тим, за цим рецептом виходять красиві і смачні паски – перевірено!

Отже, приступимо.

Інгредієнти

Продукти, які знадобляться для тіста:

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

  • борошно — 1,5 кг,
  • молоко — 600 мл,
  • жовтки — 10 шт.,
  • масло вершкове — 380 г,
  • цукор — 600 г,
  • дріжджі живі — 100 г,
  • сметана — 150 г,
  • ванільний цукор — 16 г,
  • родзинки — 300 г,
  • цедра 2 лимонів.

Для глазурі:

  • білки — 2 шт.,
  • цукрова пудра — 200 р.

Зверху по помадці будемо посипати паску спеціальною кондитерською нонпареллю або цукатами. Ними також потрібно запастися.

Відразу зауважимо, що з такої кількості продуктів виходить чотири великі паски і три трохи поменше.

Приготування тіста

1.У глибоку ємність наливаємо півсклянки підігрітого молока. Воно має бути не гарячим, а лише теплим. В молоко додаємо дріжджі. Вони не повинні бути холодними, а кімнатної температури. Із загальної маси підготовлених продуктів беремо по одній ложці цукру і борошна, і додаємо туди ж, у молоко.

2.Ретельно всю цю жижу перемішуємо. У ній не повинно бути грудочок. Краще це, звичайно, виходить з допомогою міксера, але можна й просто вінчиком.

3.Накриваємо перемішану жижу чистим рушником і ставимо в тепле місце десь на півгодини.

4.Поки опара настоюється, беремо десяток яєць (теж кімнатної температури) і відокремлюємо в них білки від жовтків.

5.В останньому молоці (теж підігрітому) розчиняємо весь цукор. Сюди ж сиплемо ванільний цукор.

6.Далі ретельно промиті родзинки заливаємо окропом хвилин на п'ять, більше не потрібно.

7.Натираємо цедру лимона на дрібній тертці. Можна спробувати подрібнити в блендері, але на тертці виходить дрібніше та однорідніше – тільки бережіть пальці.

8.Вже можна заглядати під рушник. Опара до цього часу повинна підійти. Починаємо додавати невеликими порціями, по черзі, всі підготовлені інгредієнти: борошно, жовтки, вершкове масло, молоко з цукром, сметану, цедру.

9.Окремого пункту вимагає технологія додавання родзинок. З них потрібно злити воду, злегка їх підсушити (без фанатизму) і присипати їх невеликою кількістю борошна. Після цього їх також вмішуємо у тісто.

10.Процес замішування тіста, мабуть, найбільш трудомістка процедура в цьому рецепті. Як, втім, і в будь-якому тісті. По-перше, пам'ятаємо, що руки мають бути ідеально вимитими. Втім, коронавірус (не проти ночі будь пом'янутим), здається, усіх привчив ретельно мити руки. Отже, місимо тісто доти, поки воно не починає відлипати від рук. Це займає приблизно від 5 до 7 хвилин.

За цей час можна прикинути свої найближчі плани, дати цінні вказівки головній жертві карантину (чоловіку) і перевірити, чи добре син-школяр засвоїв на дистанційці формули приведення (навіть не говоріть, що ви не пам'ятаєте тригонометрії!).

11.Фуф, замісили. Тепер тісто зверху трохи присипаємо борошном і накриваємо ємність зверху харчовою плівкою. Поверх плівки ще вкриваємо і рушником, щоби було тепліше. Ставимо в тепле місце хвилин на 40.

Тепер приступаємо до випічки

Зручний спосіб випічки – у паперових формах, які продаються. В цьому випадку нічого змащувати не потрібно. Якщо використовуєте металеві форми, то їх потрібно змастити рослинним маслом і трохи присипати борошном. Що стосується силіконових форм, то їх, кажуть, теж змащувати не потрібно. Але це дискусійне питання, а тому краще перепильнувати.

Наповнюємо форми трохи нижче рівня половини. Щоб зручніше було працювати з тістом, можна змастити руки олією.

Накриваємо вже готові форми з тістом рушником і ще раз ставимо в тепло хвилин на 10-15. За цей час тісто у формах підросте. Отже, пора йому в духовку. Випікаємо при температурі 180 градусів 30-35 хвилин. Готовність тіста перевіряємо зубочисткою. Якщо встромлена зубочистка суха – пора виймати.

Вийняті з духовки паски накриваємо чистим рушником і даємо їм охолонути.

Паска на Великдень: смачна і проста випічка, яка під силу навіть недосвідченим господиням

Тим часом робимо глазур

Білки від двох яєць добре збиваємо (до білої піни) з цукровою пудрою. Тепер можна змащувати глазуррю готові паски. І відразу, поки вона не засохла, посипаємо зверху нонпареллю (посипкою).

Усе! Ваші паски готові.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Трохи особистого досвіду

Не вся ця випічка "доживе" до світлого Воскресіння. Особливо, якщо у вас в будинку є ласуни. Тому приготуйтеся до того, що доведеться випікати до свята ще одну партію.

Нагадаємо, найбільш просунуті господині можуть приготувати паску в мультиварці. Вийде швидко, креативно і смачно.