Катастрофа літака Ан-26 в Харківській області: “чорні ящики“ вилучили з уламків

Автор: Марченко Любов

З літака Ан-26, який увечері 25 вересня розбився поряд з військовим аеродромом в Чугуєві на Харківщині, витягли бортові самописці, або як їх ще називають, "чорні ящики". Про це повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер.

Катастрофа літака Ан-26 в Харківській області: “чорні ящики“ вилучили з уламків - today.ua

Ще вчора вдень повідомляли про те, що самописці знайдені, проте для вилучення їх з-під уламків знадобиться день-два. Та очевидно, рятувальникам вдалося це зробити швидше, і вже вчора до вечора самописці були вилучені.

"Наскільки мені відомо, бортові самописці вилучені, вони ще не досліджені. Я точно знаю, що за 45 секунд - хвилину перед падінням з керуючим пілотом спілкувався льотчик, вони обговорювали можливості посадки", - розповів Олексій Кучер.

Катастрофа літака Ан-26 в Харківській області: “чорні ящики“ вилучили з уламків Над ними вже працюють фахівці, і найближчим часом "чорні ящики" будуть розшифровані. Тим часом, з місця падіння забирають уламки літака. Вони поки будуть зберігатися на території найближчої військової частини.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Нагадаємо, в результаті авіакатастрофи, що сталася за 2 кілометри від посадкової смуги аеродрому, загинули 26 осіб : 7 членів екіпажу і 19 курсантів Харківського національного університету повітряних сил. 25 з них згоріли заживо на місці трагедії, ще один - помер в лікарні від опіків.

Один курсант врятувався. При цьому він отримав тілесні ушкодження, які не становлять загрози для життя. Зараз хлопець знаходиться в госпіталі, вчора його відвідав президент Володимир Зеленський.

Ще один курсант із тих, які мали відправитися в політ, не був допущений до польоту і залишився на землі. Це врятувало йому життя.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Не вдалося візуально впізнати жодного із загиблих, знайдених на місці катастрофи літака. Для ідентифікації тіл знадобиться ДНК-експертиза. Це може зайняти два-три тижні, кажуть фахівці.

На момент аварії було чотири версії катастрофи літака. Зараз переважає одна - збій в роботі двигуна літака. Про те, що в літака неполадки з лівим двигуном, льотчик повідомив на землю за кілька хвилин до трагедії . Однак досвідчений пілот був спокійний і сказав, що посадить літак на одному двигуні. Але щось пішло зовсім не так. Що сталося на останній хвилині життя повітряного судна, належить з'ясувати, розшифрувавши "чорні ящики".