Як реанімувати старий акумулятор

Автор: Максимов Віталій

Багато автомобілістів забувають, що акумулятор, «електричне серце» машини, потребує догляду. В результаті в один «прекрасний» момент стартеру не вистачає потужності при заводі або машина глохне зовсім. Не потрібно відразу купувати нову батарею, адже є способи реанімувати старий акумулятор...

Як реанімувати старий акумулятор - today.ua

Самостійний ремонт акумулятора пов'язаний з ризиками. Тому краще всього довірити це професіоналам.

Термін служби звичайних автомобільних акумуляторів - 4-5 років. Але багато залежить від того, як інтенсивно вони використовуються і в яких умовах.

Акумулятори бувають обслуговувані, малообслуговувані і необслуговувані. Чим вони відрізняються один від одного? Обслуговувані батареї можна практично повністю розібрати. У малообслуговуваних батарей є доступ до електроліту, але їх не відновлюють. У свою чергу, необслуговувані батареї теж не відновлюють.

Популярні зараз

В Україні можна отримати штраф за переказ грошей з картки на картку: подробиці

Пенсіонерам нагадали про пільги

США поставлять Україні унікальні бойові дрони: у чому їх особливість

В Україні з'явиться екстремальний Nissan X-Trail

Як реанімувати старий акумулятор

Акумулятор і ремонт

Найчастіше акумулятори в процесі експлуатації отримують деформацію, осипання і руйнування пластин, а також замикання і сульфатацию пластин, розрив внутрішнього ланцюга АКБ і пошкодження корпусу.

Пластини акумуляторної батареї замінити можна, але найчастіше простіше і вигідніше купити новий акумулятор.

Необслуговувані і малообслуговувані батареї ремонту не підлягають. Однак, деякі «екстримали» ремонтують і їх, нехтуючи безпекою.

Врахуйте, що тріщини корпуса краще не латати. Чому? Думаємо, ви самі здогадалися. Немає гарантії, що кислота не протече і не пошкодить сусідні вузли.

Як реанімувати старий акумулятор

Відновлення ємності акумулятора

Відновити акумулятор можна, якщо не настала критична сульфатація пластин. Реанімація проста — «заряд, розряд, заряд».

Заряджати потрібно довго малими струмами (1/10 від позначеної ємності). Якщо протягом години зупинилося зростання напруги на клемах, то, значить, зарядка закінчена. Потім роблять повний розряд, і знову повний заряд.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кислотні акумулятори з рідкими електролітами можна відновити хімічної десульфатацией і промиванням дистилятом. Допомагає ще й заміна електроліту.

«Оживити» сівший акумулятор можна. Але якщо його вік більше, ніж заявлений виробником термін служби, то тоді ми рекомендуємо відразу з ним розпрощатися, а не відновлювати.