Кабмін змінив правила паркування: в яких випадках авто заберуть на штрафмайданчик

Автор: Максимов Віталій

В Україні побільшало підстав для тимчасового затримання автомобіля та інших транспортних засобів співробітниками поліції або інспекторами з паркування. Кабінет міністрів 11 серпня 2023 року ухвалив відповідну постанову №855.

Кабмін змінив правила паркування: в яких випадках авто заберуть на штрафмайданчик - today.ua

Тепер евакуювати автомобіль на штрафмайданчик можна у п'яти нових випадках. Перше – якщо ТЗ припаркований на місці, де є знак, що ця стоянка призначена для автомобілів осіб з інвалідністю. Друге – якщо автомобіль із ДВС припаркували у місці, призначеному для електромобілів. Третє - якщо припаркований ТЗ заважає зупинці автомобіля з одним або декількома електродвигунами.

Четверте - якщо погано видно номерний знак через його пошкодження чи забруднення, і якщо немає номерного знака. П'яте – незаконно встановлені номерні знаки ЗСУ та інших силових чи правоохоронних відомств.

Ще одне важливе нововведення, передбачене урядовою постановою №855, полягає у скасуванні обов'язкової присутності двох понятих при складанні акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, якщо ведеться відео чи фотозйомка.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Уряд ухвалив рішення щодо підвищення зарплати частині бюджетників

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Нагадаємо, що забрати автомобіль зі штрафмайданчика можна за повного вирішення справи про правопорушення та за повної сплати штрафів. Усього потрібно в цьому випадку сплатити три штрафи. Перший – штраф за порушення правил дорожнього руху (680 грн або 340 грн, якщо квитанцію сплатити протягом десяти днів). Другий – оплата послуг штрафмайданчика (144 грн за кожен день). Третій – оплата послуг з перевезення автомобіля евакуатором (1270 грн).

Кабмін змінив правила паркування: в яких випадках авто заберуть на штрафмайданчик

Тим часом, в Україні під час війни із російськими окупантами можуть заборонити забирати автомобілі на штрафмайданчики. У березні 2023 року у Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №9092.

Автори цього проекту закону звернули увагу на те, що під час війни збільшилася кількість евакуацій автомобілів, хоча для цього немає підстав. При цьому багато українців через повітряні тривоги змушені швидко залишати свої автомобілі у пошуках безпечного притулку. Крім того, неможлива екстрена евакуація, якщо автомобіль забрали на штрафмайданчик.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому законопроект №9092 пропонує заборонити забирати на штрафмайданчик машини до кінця війни. Наразі цей проект закону готується до обговорення народними депутатами.

Раніше ми повідомили, що в Україні тепер потрібно більше платити за державну реєстрацію всіх транспортних засобів, у тому числі автомобілів.