Німеччина передала Україні в рамках нового пакету військової допомоги 20 датських розвідувальних безпілотників RQ-35 Heidrun. Про це повідомила прес-служба уряду ФРН.
Також у рамках нового пакету військової допомоги Берлін передав нашій країні 20 гусеничних бойових машин піхоти Marder 1A3, 2 машини розмінування Wisent-1, 5 армійських вантажівок HX 8x8, 3 машини швидкої медичної допомоги, 3000 снарядів калібру 155 мм, системи виявлення БПЛА, тягачі, 1,5 млн патронів різного калібру.
RQ-35 Heidrun вже є на озброєнні ЗСУ. Українські захисники почали їх використовувати ще у 2022 році. Декілька таких безпілотних літальних апаратів ЗСУ передали волонтери.
Що це за RQ-35 Heidrun? Які його основні тактико-технічні характеристики і на що він призначений?
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
RQ-35 Heidrun – це розвідувальний БПЛА, розроблений датською компанією Sky-Watch. Його габарити становлять 107×165 см. Вага – 2,3 кг. Вага з вантажем – 2,5 кг. Цей безпілотник оснащується відеокамерою та тепловізійною камерою.
Час польоту RQ-35 Heidrun – 90 хвилин. Крейсерська швидкість – 16 м/с. Оператор може візуально керувати цим БПЛА на відстані до 10-12 км. Максимальна дальність керування через трекерну антену – 30 км. При керуванні через звичайну антену (вона як маленька радіостанція, яку носить із собою солдат) цей безпілотник працює на дистанції 20 км.
Управління здійснюється за допомогою одного або двох ноутбуків (або планшетів). Досвід війни з російськими окупантами показав, що краще використовувати два пристрої управління, а не один.
Цей безпілотник має кілька переваг. Наприклад, його можна запустити в політ лише за 5 хвилин. У нього високоякісні відеокамера та тепловізійна камера. Крім того, RQ-35 Heidrun важко виявити, тому що в його конструкції використовується вуглеволокно і він має невеликий тепловий слід.
Ще нещодавно компанія Sky-Watch щомісяця випускала 20-25 безпілотних систем RQ-35 Heidrun. Але тепер виробництво побільшало, бо на них зріс попит.
RQ-35 Heidrun можна використовувати, наприклад, на рівні роти. Він більший, ніж міні-дрони, але менше, ніж класичні безпілотники. Це військовий БПЛА. Він набагато ефективніший, ніж цивільні дрони, перероблені для ведення розвідки.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина готується передати Україні новітні колісні самохідні артилерійські установки RCH 155 калібру 155 мм. Цю САУ розробила німецька компанія KMW.