Німецька компанія KMW на замовлення уряду ФРН готується передати Україні першу партію найновіших самохідних артилерійських установок RCH 155. Український посол у Німеччині Олексій Макєєв відвідав завод KMW і переконався, що ці перші бойові машини вже зійшли з конвеєра.
Про те, що Німеччина передасть Україні новітні самохідні артилерійські установки RCH 155, стало відомо наприкінці 2022 року. Але перші повідомлення про це з'явилися раніше – у вересні 2022 року. Загалом на озброєння ЗСУ у першому кварталі 2024 року надійдуть 18 таких бойових машин (спочатку очікувалося, що їх постачання розпочнеться у 2025 році). До речі, кожна така САУ коштує 12 млн євро.
Що це за САУ RCH 155? Які її основні тактико-технічні характеристики?
RCH 155 - це нова колісна самохідна артилерійська установка калібру 155 мм, створена на шасі бронетранспортера Boxer. Ця САУ може монтуватись і на інше шасі. Наприклад, у Швейцарії RCH 155 зробили на шасі бронетранспортера Piranha III.
Популярні зараз
Українці, яким виповнилося 65 років, мають право на доплату до пенсії
Банки блокуватимуть українцям картки, на які надійшла сума понад задекларовану зарплату
Сирський зробив заяву щодо майбутніх ударів по території Росії: “Ми будемо використовувати зброю“
У Верховній Раді пояснили, чому у бюджеті закінчилися гроші на зарплати ЗСУ
Головне озброєння – гармата Rheinmetall 155 мм L52. Артилерійський безлюдний модуль заснований на рішеннях САУ PzH 2000, і це означає, що у RCH 155 дальність стрільби стандартними снарядами становить понад 40 км. Якщо використовувати снаряди типу Excalibur або Rheinmetall Assegai V-LAP, то максимальна дальність стрільби буде більше 50 км. Темп стрілянини – 9 пострілів за хвилину. Боєкомплект – 30 снарядів та 144 модульні снаряди.
Головна особливість RCH 155 полягає в тому, що це перша у світі самохідна артилерійська установка, яка може вести вогонь по супротивнику під час руху в безпілотному режимі. Стверджується, що вогонь із гармати можна вести на швидкості до 30 км/год.
Екіпаж – 2 людини (командир та водій). Ця САУ оснащується дизельним двигуном із турбонаддувом MTU V8 199TE20/21 потужністю 815 к.с. Максимальна швидкість сягає 100 км/год. Запас ходу – до 700 км.
Станом на початок 2023 року RCH 155 не було прийнято на озброєння армії жодної з країн світу. Але було відомо, що Швейцарія готується прийняти на озброення цю САУ.
Таким чином, Україна може стати першою країною у світі, яка прийме на озброєння САУ RCH 155. Як ця самохідна артилерійська установка виявить себе у бою – покаже час. Теоретично це має бути чудова бойова машина.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, якими снарядами зенітки Gepard в Україні знищують окупантів.