Вже до кінця липня вартість долара може піднятися до 27,7 гривні. До такого прогнозу схиляються кілька аналітиків фінансового ринку. Серед них – старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб. Це не такий різкий ривок, як передбачив інший експерт – Андрій Блінов, однак гривня все ж буде девальвувати.
Прогнози Іосуба ґрунтуються на тому, що главу Нацбанку змінили не випадково. Новий керівник головного фінансового регулятора країни Кирило Шевченко, очевидно, має бути більш лояльним до планів уряду, ніж був Яків Смолій. Діра в бюджеті з кожним днем збільшується. Причому, якщо до карантину ще залишалася примарна надія на те, що її залатають, то після трьох місяців простою, вона розтанула зовсім.
У такій ситуації єдиним виходом може стати девальвація гривні, тобто друкування додаткових грошей. Чи буде так робити Кирило Шевченко – невідомо. З одного боку, він пообіцяв у Раді зберігати фінансову стабільність. З іншого – має намір створити фундамент для економічного розвитку. А інакше, ніж насичуючи ринок грошовою масою, цього не досягти.
Популярні зараз
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Що він зробить, поки незрозуміло. Проте вже зараз ринок "боїться" різких рухів Нацбанку і почав збільшувати вартість долара, тому що вже всім ясно: долар дешевшати не буде.
"Поки ринок оцінює це призначення негативно для гривні, курс долара піднявся до рівнів початку квітня. Для розуміння середньострокових перспектив сьогоднішніх заяв нового глави НБУ мало, треба буде дочекатися його перших значущих для валютного ринку дій на цій посаді", - говорить Іосуб.
Згоден з ним і керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин. Він вважає, що девальвація гривні зіграє на руку виробникам, які постачають свої товари на експорт. Природно, що зі зростанням грошової маси (у вітчизняній валюті), неминуче зростуть і бюджетні надходження. Це дасть можливість уряду виконати свої бюджетні зобов'язання. І заодно трохи підштовхне застояну економіку.
Загалом Шевчишин вважає, що курс долара перейшов у новий діапазон: від 27 до 27,5 гривні.
Природно, що ринок відреагує на девальвація гривні. Тому вже найближчим часом нам варто очікувати зростання споживчих цін, в першу чергу – на продукти.