Чіпування домашніх тварин: за відмову українцям доведеться заплатити майже чотири мінімалки

Автор: Марченко Любов

Незабаром в Україні може стати обов'язковою процедура чіпування домашніх тварин, розповідає segodnya. У парламенті вже зареєстрований законопроект №3593 , за яким усіх власників тварин зобов'яжуть чіпувати своїх вихованців. Цю процедуру хочуть запровадити, щоб забезпечити ідентифікацію кожної тварини.

Чіпування домашніх тварин: за відмову українцям доведеться заплатити майже чотири мінімалки - today.ua

На сьогодні в Україні ідентифіковано лише 10% усіх чотириногих вихованців, які утримуються господарями. Причому, все це було зроблено на добровільній основі. Тепер держава має намір зробити чіпування тварин обов'язковою процедурою. Робиться це, перш за все, для того, аби забезпечити хоча б мінімальне дотримання прав хвостатих і чотириногих.

Чіпування домашніх тварин: за відмову українцям доведеться заплатити майже чотири мінімалки

Фахівці кажуть, що майже всі вуличні тварини – це або викинуті домашні вихованці, або їхнє потомство у першому поколінні. Люди безвідповідально беруть до себе в будинок кошеня або цуценя, а потім, награвшись живою іграшкою, викидають її на вулицю. Нерідко такі викинуті бідолахи або стають жертвами інших зголоднілих бездомних тварин, або потрапляють під машину, або гинуть про хвороб. Адже вони не пристосовані до мандрівного життя. Ще трапляється, що вони потрапляють в руки двоногих шкуродерів, приймаючи довгу і болісну смерть.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Отже, держава вирішила покласти цьому край. Тим більше, що ми нібито йдемо в Європу, а в Європі вже давно проводиться обов'язкове чіпування усіх домашніх вихованців.

Якщо закон приймуть, то всі господарі домашніх тварин будуть зобов'язані вставити їм мікрочіп. Природно, не самі, а у ветлікарні, де це роблять кваліфіковані фахівці.

Коштує така процедура в столиці від 150 до 500 гривень. У провінції, очевидно, верхня межа буде меншою. Звичайно, для багатьох наших співгромадян і 200-300 гривень – гроші чималі. Однак їх доведеться знайти, якщо не хочемо "влетіти" на штраф. А штраф за незареєстровану і відповідно не чіповану тварину прописаний в розмірі від двох до чотирьох мінімальних зарплат.

До того часу, як цей закон буде прийнятий, мінімалка в Україні вже становитиме 5 000 гривень – з вересня уряд обіцяє ощасливити українців такими грошиськами. А отже, і сума штрафу за кожну тварину, на яку немає реєстрації, становитиме від 10 до 20 тисяч гривень. Тому краще вже один раз віддати пару сотень, ніж потім заплатити 20 тисяч.

Правда, у законі нічого не сказано про те, в який термін потрібно буде провести чіпування тварин, який передбачений для цього перехідний період (адже не може такий закон вступити в силу наступного дня після прийняття), а також не виписана в деталях процедура чіпування інших домашніх тварин (крім котів та собак). Адже законопректом передбачається ця процедура для всіх тварин, які утримуються в домоволодінні.

Чіпування домашніх тварин: за відмову українцям доведеться заплатити майже чотири мінімалки

Процедура чіпування майже безболісна, переконують власників тварин ветлікарі. Тобто, вона не є болючішою, ніж звичайне щеплення. Мікрочіп вводиться спеціальним шприцом під шкіру тварини. Один мікрочіп служить тварині до самої її смерті. Він являє собою 15-значний код, який неповторний для кожного його володаря. Прочитавши цей код з допомогою спеціального пристрою, можна дізнатися про тварину практично все: вік, стать, ім'я власника та його місце проживання. Всі ці відомості будуть зберігатися в електронній базі даних.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Автори законопроекту сподіваються, що після прийняття цього закону відповідальність людей за тих, кого вони приручили, стане вищою, і на вулиці зостанеться менше покинутих бідолах.

Нагадаємо, давно відомо, що спілкування з кішками благотворно впливає на здоров'я людини. Крім того, ці пухнасті красені оберігають дім від потоків негативної енергії. Не дарма стародавні єгиптяни, які знали толк в окультних науках, вважали кішок священними тваринами.