Що буде, якщо продати авто, яке взяв в оренду: позиція суду

Автор: Максимов Віталій

Якщо людина, якій власник сам передав автомобіль, в подальшому його продав, не маючи на це право, його не можна вважати таким, який таємно заволодів транспортним засобом. Він підлягає покаранню за менш суворої статті КК України, вважає Верховний Суд.

Що буде, якщо продати авто, яке взяв в оренду: позиція суду - today.ua

У 2012 році в Києві автомобіліст взяв в оренду машину Daewoo Lanos. При цьому було складено договір оренди. Автомобіліст кілька тижнів їздив на цій машині, сплачував орендну плату. Але потім він комусь продав Lanos за 60 000 грн.

Справжній власник Daewoo Lanos звернувся в поліцію, яка за цим фактом порушила кримінальну справу. У результаті суд першої інстанції засудив автомобіліста, який взяв Lanos в оренду і який потім продав, до позбавлення волі на 5 років. Він повинен був також виплатити 276 000 грн матеріального збитку і 17 500 грн за моральну шкоду.

Апеляційний суд в цілому погодився з рішенням суду першої інстанції, лише змінивши суму матеріальної шкоди на 60 000 грн.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак, Верховний Суд, розглянувши касаційну скаргу, скасував рішення Апеляційного суду і відправив справу на новий розгляд суду першої інстанції.

ВС вважає, що якщо людина, якій власник сам передав автомобіль, в подальшому його продав, не маючи на це право, його не можна вважати таким, який таємно заволодів транспортним засобом. Він може бути суб'єктом злочину проти власності (наприклад, розтрата чужого майна, яке перебувало у використанні особи). А це злочин передбачає менш суворе покарання.

Головне