УПЦ Московського патріархату можуть перейменувати примусово, – Мінкульт

978
УПЦ Московського патріархату можуть перейменувати примусово, - Мінкульт - today.ua

Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш повідомив про те, що в Україні сподіваються на те, що Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) виконає закон про перейменування в Російську православну церкву (РПЦ).

Юраш нагадав, що УПЦ МП повністю потрапляє під дію закону і повинна перейменуватися.

“Ми дуже сподіваємося, що буде прийнято відповідне адекватне рішення і тоді буде можливість і релігійним громадам у себе на місцях внести відповідно до закону зміни до своїх статутів”, – підкреслив Юраш.

Андрій Юраш також сказав, що “закон не є декларативним, він не є загальним, він має чіткі критерії, за якими можна визначити релігійну організацію, яка підпадає під його норми”.

Якщо будь-яка релігійна організація відмовиться виконувати норми про перейменування, то будуть проходити консультації з виконавчими органами, зокрема, з Міністерством юстиції, про прийняття рішень, можливо навіть на рівні розпоряджень уряду, додав чиновник.

Нагадаємо, 30 січня 2019 року в Україні була офіційно зареєстрована Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви України).

З цієї нагоди Президент Росії Путін гнівно заявив, що в Україні “відбувається грубе втручання у церковне життя”, та додав, що залишає за Кремлем право “реагувати і робити все для захисту прав людини, в тому числі і на свободу віросповідання”.

загрузка...