«Укрзалізницю» розділять на п'ять компаній: що це означає для простих громадян

Автор: Шевченко Лилия

Як відомо, «Укрзалізниця», особливо її сфера пасажирських перевезень, є збитковою. На сьогоднішній день можливість руху пасажирських поїздів відбувається за рахунок того, що витрати покриваються за рахунок доходів від вантажних перевезень. Якщо ж «УЗ» розділять на окремі компанії, то питання вартості квитків для пасажирів стане дуже і дуже болючим.

«Укрзалізницю» розділять на п'ять компаній: що це означає для простих громадян - today.ua

Підприємство «Укрзалізниця» планують розділити на кілька окремих компаній, при цьому називаються числа від трьох до п'яти. Про нові плани з реструктуризації підприємства розповів член наглядової ради Сергій Лещенко.

«Укрзалізницю» розділять на п'ять компаній: що це означає для простих громадянЗа словами Лещенка, в плани по реструктуризації «Укрзалізниці» прописано створення окремих вертикалей пасажирських і вантажних перевезень, інфраструктурної, ремонтної і вертикалі непрофільних активів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Головна проблема полягає в тому, що протягом року не вщухають суперечки про те, як виділити в окрему компанію пасажирські перевезення, щоб припинити субсидувати їх за рахунок доходів від вантажних перевезень. У зв'язку з цим, реалізація плану по розділенню «УЗ» відкладається. Варто зазначити, що в компанії вже давно шукають можливість зробити пасажирські перевезення самоокупними і незалежними від субсидування від вантажоперевезень.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Уряд ухвалив рішення щодо підвищення зарплати частині бюджетників

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Нагадаємо, раніше головний реформатор України Міхеїл Саакашвілі заявив, що вже до кінця літа країна ризикує залишитися без залізниці. Що відбувається в «УЗ»?