Свято 26 лютого: що можна і що не можна робити в день Мартиніана Кесарійського

Свято 26 лютого: що можна і що не можна робити в день Мартиніана Кесарійського - today.ua

Преподобний Мартиніан Кесарійський став вести життя самітника ще в юнацькому віці. Спочатку Мартиніан пішов у далеку пустелю, де перебував у довгих молитвах до Всевишнього. За це Господь наділив його даром зцілення хвороб.

Після повернення з пустелі Мартініан Кесарійський пройшов через несподіване випробування. Його намагалася спокусити розпусна дівка. Проте преподобний залишився байдужим до чар молодої дівиці. І тоді вона покаялася перед ним, попросила допомогти їй стати на шлях істинний. Чернець допоміг дівчині та направив її до церкви.

Ця давня історія послужила основою для того, що Мартиніана Кесарійського стали почитати, як непохитного заступника сімейної вірності, захисника від усіляких спокус.

Що слід і що не можна робити 26 лютого?

Здавна святому молилися, щоб він відвів біду і зраду від сім’ї.

Також в Мартиніанів день запрошували в гості старих і вірних друзів, за столом вели бесіди, згадуючи про минулі радощі, ділилися новинами.

Перед настанням сутінків наші предки виходили на вулицю і вдивлялися в небесну височінь. Ледь помітні білі зірки називали душами померлих предків. Вважалося, що померлі продовжували оберігати своїх живих родичів. У зірок просили в цей день допомоги і заступництва.

Не можна було в цей день лихословити і розпускати плітки.

Зрада, обман суворо засуджувалися преподобним Мартиніаном Кесарійським за життя, так і після смерті святий не залишить зрадника, що не покаявся, без покарання.

Також в цей день не можна було шити, в’язати і прясти. У народі говорили, що якщо порушити заборону, то можна втратити зір.

Народні прикмети на 26 лютого

Суха і морозна погода обіцяла спекотне літо без дощів.

Похмурий день передвіщав дощову весну.

Якщо сніг ще вкриває землю в цей день, то весна буде дощовою і прохолодною. Якщо снігу немає – теплою і посушливою.

Нагадаємо, триває Масляна, по завершенні якої, 2 березня, розпочнеться Великий піст 2020. Календар харчування і головні правила самого суворого посту слід знати кожному православному християнину.

5 продуктів, які категорично не можна їсти в сирому вигляді
Деякі продукти в сирому вигляді можуть спровокувати захворювання, знайти причину яких потім буде не просто. Термічна обробка необхідна хоча б для того, щоб не заразитися...
Пугачова блиснула другим підборіддям і пухкими щічками
Алла Пугачова привітала свого давнього друга і практично однолітка Володимира Винокура з його 72-річчям. Артисти дружать ще з молодості і їх об’єднують десятиліття спільних спогадів....
Група крові і діабет: кому найбільше загрожує розвиток захворювання
Група крові може впливати на схильність людини до певних захворювань та на стан здоров’я в цілому. Зокрема, за групою крові можна визначити схильність людини до...
Які продукти категорично не можна готувати в мультиварці
Мультиварка стала незамінним атрибутом в тих сім’ях, де необхідно готувати кожен день, а часу на це катастрофічно не вистачає. Однак, далеко не всі продукти після...
Сало не шкодить здоров’ю і фігурі: розвінчано міф про улюблений український продукт
Сало вважається дуже калорійним продуктом, вживання якого провокує появу зайвої ваги. Але медики зазначають, що при правильному вживанні сало не тільки не нашкодить фігурі, а...