Великий піст 2020: скільки триватиме, церковні правила і календар харчування

Згідно з християнськими канонами, Великий піст – це підготовчий етап до Великої події – Дня Христового Воскресіння, який православні віруючі святкуватимуть 19 квітня.

Великий піст 2020: скільки триватиме, церковні правила і календар харчування - today.ua

У 2020 році піст розпочнеться 2 березня, а завершиться напередодні Великодня – 18 квітня. Таким чином, триватиме Великий піст 2020 – рівно 48 днів.

Відмінність посту від дієти

Багато людей через незнання вважають, що дотримуватися Великого постк, це все одно, що дотримуватися суворої дієти. Однак це не так! Щоб перейнятися атмосферою благодаті і духовності, потрібно в перший день Великого посту 2020 піти в церкву і отримати благословення у священика.

Крім того, необхідно розуміти, що одних тільки обмеженнь в їжі недостатньо. Уникати всі 48 днів (а краще і по їх завершенню) слід будь-яких надмірностей, конфліктів і сварок, надмірно бурхливих веселощів, недобрих вчинків і помислів, уразливості, гніву, сварливості та невдоволення.

Щоб Бог допоміг уникнути спокуси і гріха, треба щоденно молитися, просити сил і витримки.

Не тримати піст християнська церква дозволяє літнім людям, хворим серйозними недугами, дітям і підліткам до 14-річного віку, а також військовослужбовцям і мандрівникам. Часті послаблення в дотриманні посту дозволено тим, хто працює на шкідливих виробництвах або важкою фізичною працею заробляє на хліб насущний.

Великий піст 2020: скільки триватиме, церковні правила і календар харчування

Що можна і що заборонено їсти у Великий піст?

Під строгою забороною протягом усіх 48 днів Великого посту 2020 традиційно будуть продукти тваринного походження. Серед них, яйця, м'ясо, сало, молоко, вершкове масло, сир, сметана, кефір. Лише в деякі дні можна вживати рибу та олію.

Найсуворішими днями, коли від будь-якої їжі необхідно відмовитися, є перший день Великого посту – 2 березня, і Страсна п'ятниця – 17 квітня.

Згідно з церковним календарем, по понеділках, середах і п'ятницях бажано слідувати сухояденн: свіжі і квашені фрукти і овочі, хліб, сухофрукти, горіхи, мед, холодні компоти і квас.

По вівторках і четвергах можна їсти теплу варену або запечену в духовці їжу: каші, тушковані овочі, гриби, бобові і пити трав'яні чаї.

По суботах і неділях можна їсти будь-які дозволені пісні продукти, приправлені крапелькою рослинної олії.

У Великий піст 2020 будуть відзначатися релігійні свята:

  • 7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці
    11 квітня - Лазарева субота
    12 квітня - Вхід Господній в Єрусалим або Вербна неділя.

У ці дні можна їсти рибу, ікру, додавати в страви рослинне масло, випити трохи вина.

Великий піст 2020: скільки триватиме, церковні правила і календар харчування

Протягом Великого посту 2020 слід їсти просту рослинну їжу без вишукувань. Але в дні релігійних свят дозволяється трохи поклопотати на кухні. Український кухар Євген Клопотенко розкрив секрети свого рецепту «Картопляники з грибами». Якщо з переліку інгредієнтів прибрати заборонені скоромні продукти, то на смак страви це ніяк не вплине, зате ви зможете порадувати сім'ю чудовим частуванням, як у дорогому ресторані.

ДЖЕРЕЛОglavred.info
В Україні знову будуть змінювати тарифи на газ: що вирішив уряд
Тарифи на газ, які зараз уряд обмежив найвищими показниками, незабаром знову будуть змінюватися. Зараз ніхто не може сказати, чи будуть вони вище тепе...
Індивідуальне опалення може бути небезпечним: чим ризикують українські споживачі
Після підвищення тарифів на комуналку українці масово почали переходити на індивідуальне опалення. Однак, не всі споживачі знають, які загрози виникаю...
Накопичувальна пенсія: економіст розповів, куди найкраще вкладати гроші
Накопичувальна пенсія в Україні, в тому вигляді, в якому її бачить влада - це утопія. Така система накопичення грошей на старість абсолютно нежиттєзда...
В Інтернеті активізувалися шахраї, які діють від імені “Укрпошти“: на що слід звертати увагу
Шахрайство в мережі Інтернет стало нині в Україні не лише популярним, але й вельми прибутковим ремеслом. У винахідливості аферистам не відмовиш. Варто...
Софія Ротару зізналася в коханні до свого чоловіка в день його смерті
Софія Ротару зі своєю сім'єю 20 січня вшанувала пам'ять свого покійного чоловіка Анатолія Євдокименка, якого не стало 19 років тому. Чоловікові артист...