Загинуть мільйони українців: екс-головний санлікар країни дав шокуючий прогноз по COVID-19

Загинуть мільйони українців: екс-головний санлікар країни дав шокуючий прогноз по COVID-19 - today.ua

Карантин не зупинить пандемію коронавіруса в Україні, упевнений колишній головний санітарний лікар України, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник Інституту громадського здоров’я їм. О. Марзєєва НАМН України Святослав Протас.

За словами санлікаря, українцям не варто сподіватися, що з приходом тепла, епідемія коронавіруса в країні зникне назавжди. Даний вид респіраторної інфекції новий і у людей до нього немає імунітету. Щоб зупинилася пандемія, необхідно, щоб або з’явилася вакцина від збудника хвороби, або повинні перехворіти і виробити свій імунну відповідь до 70 відсотків населення.

В масштабах України, на думку Святослава Протаса, перехворіють COVID-19 20 мільйонів жителів країни, перш ніж епідемія піде на спад.

Враховуючи, що коронавірус – досить агресивний мікроорганізм і в багатьох випадках призводить до летального результату, то в умовах масового зараження загинуть близько 2 мільйонів українців, передбачає Святослав Протас.

COVID-19 – інфекція, яка не в усьому веде себе, як звичайний респіраторний вірус. Передача від людини до людини відбувається не тільки повітряно-крапельним шляхом, але і фекально-оральним. А на твердих поверхнях коронавірус зберігає життєздатність близько тижня. Крім того, вірус долає плацентарний бар’єр, відбувається зараження від хворої матері до немовляти.

У деяких людей COVID-19 ніяк не проявляється. Зовні людина здається абсолютно здоровим, у нього немає ніяких симптомів, самопочуття відмінне. Але при цьому носій інфекції заражає і наражає на смертельний ризик оточуючих.

Святослав Протас також підкреслив, що коронавірус стає все менш виборчим. Якщо на самому початку пандемії говорили, що діти і молоді люди не хворіють або переносять у легкій формі COVID-19, то зараз статистика змінилася. Хворіють не тільки люди 80+, але і діти, і підлітки, і 30-40-річні. В цих важких для всього світу й України зокрема умовах людям важливо бути максимально дисциплінованими. Це збільшить шанси на швидке подолання смертельної недуги.

Санітарний лікар упевнений, що без трагічних наслідків для України пандемія коронавіруса не пройде. Якщо в Китаї, згідно зі статистичними даними, 1 лікар-епідеміолог обслуговував 1500 осіб, відповідно рівень смертності склав 2 % з усіх хворих. То для України все може закінчитися набагато сумніше. У нашій країні 1 епідеміолог на 150 тисяч населення. Це у сто разів більше!

Рівень смертності від коронавіруса в Італії зафіксований на рівні 10 %. При тому, що європейська медицина володіє набагато більшими ресурсами, ніж українська.

Відповідно, каже Святослав Протас, якщо для зупинки пандемії повинні перехворіти 20 мільйонів, то смертність складе близько 2 мільйонів українців. У зв’язку зі сформованими реаліями, медик закликає зберігати спокій, дотримуватися правил гігієни та бути дисциплінованими.

Карантин, за словами санлікаря, навіть самий суворий і жорсткий не зможе зупинити пандемію. Однак ці заходи допомагають розтягнути у часі пік захворюваності, що знижує навантаження на лікарні і дозволяє врятувати безліч життів.

Крім того, відбувається природне збільшення світлового дня, що повинно позитивно вплинути на перебіг епідемії, оскільки віруси чутливі до ультрафіолету. Святослав Протас вважає, що якщо до літа не перехворіє 70 % населення України, то навіть якщо пандемія піде на спад зараз, восени неминуча друга хвиля. Так буде тривати до тих пір, поки не сформується колективний імунітет.

Колишній головний санітарний лікар України впевнений, що насправді інфікованих коронавірусом в нашій країні в десятки і сотні разів більше, ніж про це говорить офіційна статистика. Проблема тільки в тому, що поки недостатньо можливостей для своєчасної діагностики COVID-19.

Святослав Протас не виключає, що в Україні можливе повторення ситуації, що склалася в Італії та Іспанії, коли відзначалися масові смерті від коронавіруса. У цьому випадку, вважає санлікар, надія тільки на українських медпрацівників, які, як і китайські лікарі, готові цілодобово працювати, рятуючи співвітчизників.

Що стосується ймовірної дати закінчення карантину в Україні, то Протас вважає, що до кінця квітня пандемія коронавіруса дійсно піде на спад. Причому, наскільки швидко вона наростала, настільки ж швидко ситуація почне стабілізуватися. Тим не менш, восени спалах може вибухнути з новою силою, і все буде набагато гірше, ніж зараз.

Що стосується відсутності адекватної схеми лікування захворювання, спричиненого коронавірусом COVID-19, то Святослав Протас нагадав, що на даний момент ніде в світі не існує жодного ефективного методу боротьби з будь-якою вірусною інфекцією, включаючи банальний грип та кишкові віруси.

Будь-які віруси, в тому числі і коронавіруси, дуже швидко мутують. Навіть якщо сьогодні буде розроблено вкрай ефективний препарат, то вже через місяць від нього не буде ніякої користі, пояснив Святослав Протас.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило нові дані щодо захворюваності коронавірусом в країні. Оновлена статистика виглядає лякаюче, за добу захворіло понад 90 осіб.

Якою була Алла Пугачова до Галкіна і пластики: рідкісні фото співачки
Алла Пугачова, яка нещодавно несподівано зізналася в тому, що вона старіє, в молодості виглядала зовсім інакше. Що, втім, і не дивно, адже час змінює усіх....
День батька в Україні: історія свята і коли відзначають
День батька відзначається в усьому світі, так само як і День матері. Батько у житті кожної дитини відіграє важливу роль, і дякувати йому за його...
Повалій пригадали, як вона співала в ресторані у Криму: “Це було так чудово!”
Таїсія Повалій, яка перебуває дні на карантині, подібно до інших зірок шоу-бізнесу, із задоволенням проводить час у своєму будинку. Нещодавно співачка опублікувала фото зі свого...
Зеленський задекларував свої мільйонні доходи: квартири та будинки в Україні, Великобританії та Італії
Президент Володимир Зеленський 30 травня подав декларацію про свої доходи, в якій зафіксовано інформацію про все майно та активи його сім’ї. Згідно з документом, у...
Підвищення пенсійного віку: Шмигаль назвав вимоги МВФ до України
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував українцям вимоги, які висунув Міжнародний валютний Фонд Україні напередодні надання чергового траншу, що відбудеться 6 червня. Що стосується пенсійного питання, то МВФ...