Традиційно в останню неділю березня Україна перейде на літній час. У 2020 році жителі країни переведуть стрілки на годину вперед в ніч з 28 на 29 число. З цього моменту доведеться вставати на годину раніше.
В офіційних джерелах сказано, що перехід на літній і зимовий (в останню неділю жовтня) час щорічно проводиться з метою економії енергоресурсів. Завдяки цьому, люди по максимуму використовують світловий день і менше користуються штучним освітленням.
У далекому 1784-му році посол США у Франції Бенджамін Франклін запропонував заради економії свічок здвигати робочий день залежно від природного світлового дня. Щоб не виникло плутанини з постійною зміною робочого графіку, було вирішено переводити стрілки годинників.
Україна приєдналася до вже на той момент світового тренду по переходу на зимовий і літній час в 1981-му році.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Багато людей важко адаптуються до зміни часового режиму, у періоди переведення стрілок за статистикою люди більше хворіють і схильні до стресів.
Вплив переведення стрілок годинника на людину вивчали вчені у всьому світі. Виявилося, що перехід на зимовий час сприймається набагато легше, ніж на літній. Можливо, тут грає психологічний фактор, що вставати можна буде на годину пізніше. Хоча в будь-якому випадку, людина спить 7 - 8 годин, просто змінюється режим сну і відпочинку. Під час переходу на літній час різко зростає кількість пацієнтів в кардіологічних відділеннях, у багатьох людей загострюються хронічні захворювання, послаблюється імунітет.
Нагадаємо, раніше вчені розповіли, як знизити шкідливий вплив переведення стрілок годинника на здоров'я та самопочуття.