В Україні занадто багато вчителів і лікарів: під скорочення потраплять десятки тисяч бюджетників

Автор: Шевченко Лилия

Заступник міністра фінансів України Роман Ермоличев заявив, що в країні тільки вчителів на 36 тисяч більше, ніж потрібно. Які ще фахівці стали зайвими в країні, і що їх чекає найближчим часом?

В Україні занадто багато вчителів і лікарів: під скорочення потраплять десятки тисяч бюджетників - today.ua

Заступник міністра фінансів стверджує, що зайвих вчителів слід скоротити, в тому числі і пенсіонерів, щоб вирішити проблему фінансування сфери освіти в Україні.

За словами Ермоличева, порівняно з 90-ми роками кількість учнів в Україні зменшилася вдвічі, при цьому вчителів залишилося стільки, скільки й було. Ця сфера вимагає проведення серйозної оптимізації, впевнений заступник міністра.

Оптимізації вимагає також і вся система освіти в Україні. Роман Ермоличев вважає, що занадто масштабною вона бути не повинна. Країні достатньо початкових шкіл, гімназій та ліцеїв з профільною освітою. В окремих населених пунктах заступник міністра пропонує створювати опорні школи і возити туди дітей із сусідніх сіл.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

В Україні занадто багато вчителів і лікарів: під скорочення потраплять десятки тисяч бюджетниківКрім того, у ЗМІ з'явилася інформація, що виходить нібито від джерел з Офісу президента, що в 2021-му році на Україну чекає масштабне скорочення не тільки вчителів, оптимізація торкнеться всіх бюджетників без винятку, включаючи лікарів і чиновників.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Згідно прописаних у меморандумі з МВФ вимогам, оптимізувати планують тільки у 2021-му році близько 50 000 бюджетників по всій країні. У 2022-му процес продовжиться, під скорочення потрапить катастрофічне число працівників бюджетних сфер – близько 90 тисяч. Таким чином, керівництво країни зменшить навантаження на держбюджет і значно знизить витрати.

Нагадаємо, раніше в Україні пенсіонерам розповіли, як їм треба правильно витрачати свої гроші. Виявляється, на пенсію в 2700 можна жити, харчуватися і платити за комуналку.