Медики з різних куточків світу відзначають, що багато пацієнтів після зараження коронавірусом занурюються в змінений психічний стан. У хворих на COVID-19 спостерігається порушення концентрації уваги, дезорієнтація, здивованість. Такі симптоми раніше спостерігалися після прийому певних препаратів або під час важких хвороб, через які відбувається руйнування нейронів у корі головного мозку.
Вчені ось вже кілька місяців активно вивчають природу і небезпека для людини COVID-19. За даними дослідників, коронавірус дійсно якимось чином впливає на людський мозок.
Теорію про те, що COVID-19 руйнівно впливає на мозок хворого, підтвердили дані з різних країн світу, де масово фіксуються у пацієнтів, що заразилися коронавірусом, розлади психоемоційного характеру. Доктор Лоренцо Норріс зі Школи медицини і медичних наук Університету Джорджа Вашингтона, вважає все це дуже тривожним знаком.
Помічено, що у хворих COVID-19 старшого покоління часто з'являвся делірій на різних етапах розвитку хвороби. У деяких молодих людей іноді ознаки зміненої свідомості були єдиним симптомом зараження коронавірусом.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як COVID-19 впливає на людський мозок, вченим поки з'ясувати не вдалося. Можливо, коронавірус порушує роботу клітин мозку або кровоносних судин, а можливо, проблеми психічного характеру є побічною дією хвороби, коли організм бореться з агресивною запальною реакцією.
Також дуже ймовірно, що на зараження COVID-19 організм може реагувати надмірною роботою імунної системи, що провокує «цитокіновий шторм»: в судинах мозку утворюються кров'яні згустки, які заважають нормальній роботі органу і призводять до серйозних порушень.
Нагадаємо, раніше вчені виступили з попередженням, що коронавірус може провокувати виникнення пухлин в організмі людини.