Незважаючи на те, що часник володіє потужними антибактеріальними властивостями, вживати його слід обережно. А деяким категоріям громадян часник несе більше шкоди, ніж користі.
У період пандемії коронавіруса люди звернулися в тому числі і до вже порядком призабутих методів народної медицини. А відповідно, почали налягати на часник. Цей овоч, безумовно корисний, але у нього є дуже вагомі протипоказання.
Деяким людям навіть невеликі дози часнику небезпечні істотним погіршенням стану здоров'я. Але навіть тим, хто абсолютно здоровий, варто пам'ятати, що часник – гостра приправа, відповідно вживати в їжу її треба як спецію, дуже невеликими порціями.
Пацієнтам з гіпотонією теж часник протипоказаний, оскільки він додатково знижує артеріальний тиск.
При діареї часник посилює хворобливий стан і призводить до запалення внутрішніх стінок кишечника.
При запальних захворюваннях очей часник сприяє погіршенню стану і гальмує одужання.
Людям із захворюваннями жовчного міхура, печінки і нирок часник категорично протипоказаний, оскільки в ньому містяться речовини, що сприяють порушенню роботи цих органів.
Також не варто налягати на часник вагітним жінкам.
Пам'ятайте, що самолікування небезпечно для здоров'я. Перед введенням в меню певних продуктів або використанням засобів народної медицини, порадьтеся з лікарем!
Нагадаємо, раніше медики назвали ряд продуктів харчування, які різко знижують імунітет. Від чого варто відмовитися на час пандемії коронавіруса?